Koktejl Bee’s Knee’s – recept

KoktejlyLedové nápojeNápoje

Jedná se o recept na klasický koktejl z ginu, citrónu a medu. Tento koktejl je silný, osvěžující a lahodný. Má jasnou chuť, je lehce nasládlý a celkově je to skvělý nápoj. Vychutnejte si ho za hezkého jarního nebo letního dne. Ingredience můžete znásobit a připravit až 3 koktejly najednou ve standardním koktejlovém šejkru.

Příprava

 • Příprava: 5 minut
 • Počet porcí: 1 koktejl

Ingredience

 • 15 ml medového sirupu
 • 30 ml citrónové šťávy (asi 1/2 středního citrónu)
 • 60 ml ginu
 • citrón na ozdobu

Postup

 1. Na medový sirup si v misce vhodné do mikrovlnné trouby nebo v malém kastrůlku smícháme stejné díly medu a vody, řekněme po 2 lžících, pokud připravujete jen několik koktejlů. Zahříváme v mikrovlnné troubě nebo na sporáku jen tak dlouho, dokud nebudeme moc med zcela rozmíchat ve vodě. Odstavíme.
 2. Pro přípravu koktejlu si naplníme koktejlový šejkr ledem. Přilijeme medový sirup, citrónovou šťávu a gin. Pevně upevníme víko a protřepáváme asi 30 sekund, dokud směs nebude velmi studená.
 3. Nápoj přecedíme do sklenice. Koktejl ozdobíme citrónem, který můžeme později vhodit do sklenice. Vychutnejte si koktejl za studena.

Tipy

 1. Proč si připravit medový sirup? Med se špatně mísí se studenými tekutinami. Má tendenci se srážet a způsobovat problémy. Proto je vhodné si vyrobit medový sirup ze stejných dílů vody a medu. Ten se pak snadno přimíchá do studených koktejlů.
 2. Jaký použít gin? Pro tento koktejl můžete použít klasický suchý gin, např. Beefeater’s . Chcete-li jemnější, méně jalovcový nápoj, vyzkoušejte např. Hendrick’s gin, který má tóny okurky a růže.
 3. Málo sladké? Chcete-li sladší nápoj, jednoduše přimíchejte více medového sirupu podle chuti.

Varianty

 1. French 75. Pokud jeden nápoj rozdělíte mezi dvě skleničky na šampaňské a zbytek dolijete bublinkami.
 2. Tom Collins. Pokud chcete spíše ležérní a dlouhé popíjení, nalijte ingredience na led a doplňte sodovkou.
 3. St. Germain. Chcete-li získat zábavný květinový nápoj, nahraďte medový sirup likérem z květů černého bezu.
 4. Vodka style. Pokud nemáte rádi gin, můžete si tento koktejl připravit i s vodkou.
IngredienceRecept

© 2022 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang