Citronáda se šalvějí slazená stevií

Ledové nápojeLimonádyNápojePro dětiPro začátečníkyZdraví

Sluníčko, opalování, koupání, procházky do přírody, hromada ovoce, ale taky pořádné horko. A k létu neodmyslitelně patří domácí limonády, které jsou tím nejlepším osvěžením v parných dnech. Já osobně na ně nedám dopustit a připravuju je hodně často. Většinou naházím do sklenice vše, co mi zrovna přijde pod ruku. Většinou sezónní ovoce a bylinky z mojí balkonové zahrádky.

Perfektní spojení chutí představuje šalvěj s citronem. A protože mi v truhlíčku roste i rostlinka stevie, rozhodla jsem se limonádu osladit právě stevií a výsledek je skvělý. Limonáda není přeslazená a přitom se vám při jejím pití nebudou svírat rty do komických šklebů, jako když olíznete citron.

Ingredience

Připravíme si:

  • 2 citrony
  • hrst lístků šalvěje (cca 20 ks)
  • menší hrst lístků čerstvé stevie
  • 1 litr sodovky
  • několik kostek ledu k podávání

Jak na to?

Postup přípravy

Citrony důkladně vymačkáme a šťávu přelijeme do hmoždíře. Přidáme k ní šalvěj a stevii a vše společně v hmoždíři rozmělníme. Snažíme se o to, aby se bylinky zcela rozdrtily a uvolnily se z nich všechny ty krásné vůně a chutě. Citronovou směs přelijeme do džbánu, karafy nebo jiné oblíbené nádoby, zalijme sodovkou a pořádně společně promícháme.

Pokud by vám nevyhovovala chuť stevie nebo by na vás byla limonáda stále málo sladká, přidejte trošku oblíbeného sladidla. Není to ale vůbec potřeba, v horku je krásně osvěžující.

Podávejte důkladně vychlazenou s několika kostkami ledu.

IngredienceRecept

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang