plneny-donut-s-cokoladovou-naplni-a-kralicky-300x300-4907460

První červnový den zkrátka patří dětem. Nejen, že se v tento den v mnoha zemích světa slaví Mezinárodní den dětí, ale děti mají tento den rády ještě z jednoho důvodu. V červnu se totiž všechno změní – už zbývá jen pár dní školy, pak vysvědčení a za rohem už jsou vytoužené prázdniny.

Mezinárodní den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí a slaví se již od roku 1950. Pro děti je to pak samozřejmě den, kdy jsou pro ně připravovány různé sportovní akce plné her, soutěží s kamarády a hlavně legrace. A nesmí chybět ani drobné sladkosti či malá překvapení, které děti milují.

Po úspěšném absolvování nekonečné opičí dráhy nebo závodu ve skákání v pytlích si každý malý oslavenec jistě zaslouží odměnu. A ta nápaditá udělá dvojnásobnou radost!

Místo klasické čokolády, která se během odpoledne rozteče v kapse mikiny, můžete malým závodníkům připravit doslova kouzelné medaile. Vsaďte na zdobené dětské donuty, které hrají všemi barvami.

Donutové medaile jsou navíc mnohem originálnější než ty tři tradiční. Místo zlaté, stříbrné a bronzové je to písmenková, číslicová a konfetová.

Donut z jemného kynutého těsta ozdobený tmavou polevou s křupavými barevnými písmenky nebo ve variantě s bílou polevou a křupavými barevnými číslicemi udělá radost na každé dětské oslavě. Obě novinky je možné zakoupit v prodejnách Tesco a Žabka.

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang