Henri

Magazín

Henri je kvalitní kavárna a pražírna, kde se praží výběrová káva s více než dvacetiletou tradicí a mnoha oceněními, mezi které patří například Zlatá Salima 1997 a Výrobek OK 2012 Olomouckého kraje. Káva pochází z plantáží  Střední a Jižní Ameriky a Indonézie. Kavárna dále nabízí zdravé, vydatné snídaně a domácí dezerty. Návštěva tohoto místa je vhodná pro milovníky kávy a sladkých dobrot.

Pražírna, která je součástí kavárny Henri, byla založena v roce 1991. Tehdy se jednalo o jednu z prvních rodinných pražíren. Od té doby zde pracují na prvotřídní chuti kávy, která je pražená pomalým způsobem, a tím si tak zachovává své typické aroma a nezaměnitelnou chuť. 

V kavárně Henri se prodávají i přírodní neloupané mandle solené Himálajskou solí.

Henri prodává veškeré své kávy i pro domácí zpracování. Po návštěvě této kavárny se tak může stát, že si člověk kávu Henri zamiluje tak, že si domů ponese několik pytlíků kávy do domácího kávovaru. 

Zajímavostí je, že tu lze pořídit mandle, které jsou dobré pro lidský organismus z důvodu vysokého obsahu bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Tělu také dodávají vápník a hořčík. Tyto mandle pochází ze Španělska a jsou přírodní neboli neloupané. Mandle se jemně solí Himálajskou solí, která je také plná důležitých minerálů. 

Kategorie:

Magazín

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang