Kafec Brněnský

Magazín

Tato neobyčejná kavárna je známa svou vynikající kávou. Baristé se učí poznávat stále nová a nová zákoutí kávy a šíří dobré jméno kavárny na soutěžích a festivalech. Kavárna denně nabízí čerstvě upraženou výběrovou kávu, sypané čaje, domácí limonády (např. Cascara fizz – z kávových třešní), čokoládu Ajala (tradiční receptura, kvalitní suroviny, chuť opravdové čokolády) a další.

Za vznikem sítě kaváren, které jsou již v 6 městech, stojí Tomáš Konečný. Jako malý kluk si hrál na baristu a připravoval kávu hostům, kteří přišli na návštěvu za rodiči. Dnes je součástí kaváren a mile vítá nové zákazníky a prohodí s nimi pár slov. 

Kuchařky připravují dorty, wafle, snídaně a jiné pochoutky podle receptů svých babiček. Právě wafle jsou pro zákazníky jedním z velkých lákadel, proč kavárnu navštívit. Jsou poctivě vyrobené a je zde i možnost si ji objednat bez lepku. Nemá-li člověk zrovna chuť na sladké, může zvolit slanou variantu například s trhaným vepřovým masem nebo špenátem s riccotou.

V kavárnách Kafec si člověk může vybrat ze slané nebo sladké varianty waflí.

Pro veřejnost i budoucí baristy se pořádají kurzy kávy: cupping (degustace), cesta kávy od farmáře do šálku, příprava kávy pro začátečníky i pokročilé. 

Kavárna s příjemnou atmosférou a odborným personálem je skvělým místem pro odpočinek a požitek z nabízených dobrot.

Kategorie:

Magazín

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang