Když chceš boha rozesmát, řekni mu svoje plány. Tohle moudro mi za poslední měsíc přišlo na mysl tolikrát, že to nedokážu ani spočítat. Nicméně přes všechno trápení a těžké chvíle se snažím hledět do budoucnosti, která je nepochybně zářivá (alespoň to tvrdí moje maminka, která se navzdory tomu, že já pláču, usmívá mně do obličeje s tím, že vidí ty lepší zítřky).

Jak mnozí víte, naše pečící duo (já a M.) dodává dorty do Kavárny Kočičí v Karlíně. Dnes byla řada na mě a tak jsem si to tam přihasila v 8.30 s Oreo tvarohovým dortem (recept najdete níže) a zjistila, že čučím oknem do prázdné místnosti. Asi jsem měla napsat, v kolik přijdu. Po telefonu jsem zjistila, že někdo dorazí za hodinku a jelikož se mi nechtělo do práce a zase zpátky, vlezla jsem do Nejen Bistra, které je hned vedle.

Interiér mě dost nadchnul a obsluha ještě víc. Takhle dobře a tak vítaná jsem si dlouho nikde nepřipadala. Celkem se u mě vystřídali tři místní obslužníci – jeden s objednávkami, druhý přinesl snídani a třetí sklízela. Dala jsem si míchaná vajíčka s vepřovým bokem a čaj z čerstvé máty a byla to fakt dobrota. Navíc za dost dobrou cenu, rychle a s úsměvem.

Normálně nerada chodím někam sama, ale tady mi to vůbec nevadilo a navíc – naproti mě seděl můj Oreo dort v průhledné přenosce (nebojte, nejsem takový magor, abych si s ním povídala). Celkově to hodnotím jako moc příjemné místo a určitě jsem tam nebyla naposledy. I když příště radši s živou, než pečenou společností.

Oreo tvarohový dort (rozumějte můj klasický ala cheesecake)

Budete potřebovat

  • 2 balení kakaových věnečků
  • 100 g změklého másla
  • 3 plnotučné tvarohy ve vaničce
  • 2x Philadelphia (balení 125 g)
  • 4 vejce
  • 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
  • 2 balení sušenek Oreo (těch velkých po 10 ks)
  • 150 g cukru
  • 1 šlehačka

Postup

Sušenky nasekejte v robotu na konzistenci strouhanky, přidejte máslo a ještě znovu robot zapněte, aby se máslo spojilo se sušenkami. Sušenkové těsto vysypte do dortové formy a prsty upěchujte rovnoměrně na dno. Předehřejte troubu na 150°C.

Ve větší míse šlehejte tvaroh s Philadelphií. Přidejte 150 g cukru, vejce a škrob a opět zašlehejte. Jedno balení sušenek Oreo rozdrťte v robotu (nebo dejte do igelitového pytlíku a rozmlaťte paličkou na maso), ale jen tak, aby tam byly trochu kousky. Přimíchejte do tvarohové směsi.

Tvarohovou směs nalijte do formy na sušenky a dejte péct na cca 60 minut. Po upečení troubu neotvírejte a nechte dort zchladnout. Vyšlehejte tuhou šlehačku.

Vezměte 2 sušenky, oddělte horní a spodní část od sebe a seškrábněte náplň tak, aby vám zbyly jenom ty sušenky. Ty rozdrťte na prášek. Oreový prášek přimíchejte do šlehačky. Dort ozdobte šlehačkou a zbylé sušenky rozkrojte na poloviny a také použijte na ozdobu.

Redakce Receptik.cz

IngredienceRecept

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang