Recenze: Robot KMM 060 od firmy Kenwood

Magazín

Od srpna mám doma nového kuchyňského robota, a tím je robot KMM 060 od firmy Kenwood. A protože jsem již měla chvilku času na to, abych robota vyzkoušela při přípravě různých jídel, rozhodla jsem se, že Vám poskytnu svůj názor na tento přístroj.

Musím říct, že už na první pohled i „potěžkání“ mě robot zaujal. Je totiž docela těžký i velký. Má hezké provedení, neutrální šedá barva zapadne asi do každé kuchyně. Co mě moc mile překvapilo bylo to, že je celokovový a dost robustní. Obojí oceňuji, protože při přípravě krémů či hnětení těsta se ani nepohne.

Na fotce můžete vidět jednotlivé komponenty, konkrétně tedy tělo robota, nádobu na mixování, mísu, hnětací hák,  balónovou metlu a flexi metlu. Vše je opět robustní, mísa má objem 6,7 l a je z nerezu. Hák i obě metly jsou kovové. Nádoba na mixování je ze skla a její objem je 1,6 litru, takže na polévky či smoothie ideální.

Mísu využívám poměrně často, protože je potřebná vždy, když chci udělat krém či zadělat těsto. Hnětací hák pomůže s těstem, balónová metla s bílky a flexi metla s jakýmkoliv krémem. Musím uznat, že jsem ještě nenarazila na nic, co by robot nedokázal umíchat či uhnětat. Když zadělávám těsto či vytvářím sníh z bílků, je obojí velmi rychle hotové, ačkoliv volím nižší rychlost otáček. Navíc při zadělávání těsta se mi ještě nestalo, že by hák nesebral mouku i z toho nejnižšího bodu mísy.

Co se týče mixovací nádoby, jsem nad míru spokojená, protože smoothie či polévka je hotová do minuty. Opravdu to trvá jen několik málo vteřin a mám vytvořenou naprosto hladkou polévku, omáčku či již zmiňované smoothie. Víčko od nádoby je navíc pevně přitěsněno k nádobě, takže ani nemám strach nechat robota pracovat a odejít z místnosti, protože bych se bála, že víčko najednou vystřelí a obsah nádoby bude všude po kuchyni.

Těší mne také to, že když mixovací nádobu umývám, mohu ji rozmontovat na jednotlivé díly, takže se dokonale vyčistí a nikdy nezůstane zbytek jídla, které jsem v nádobě mixovala.

Možná se Vám zdá, že jsem s robotem vlastně naprosto spokojená, na jednu stranu je to pravda, co se funkčnosti týče, na druhou stanu jsou věci, které bych si dokázala představit jinak.

První věc, co mě štve jsou lesklé plochy robota, jako je nerezová mísa, poklopy nahoře robota a kolečko rychlosti. Jak můžete vidět na první fotce, při focení se v nich totiž člověk odráží. Navíc se to hůře udržuje, protože na tom jde vše vidět, jakýkoli otisk či třeba prach.

Druhý problém spatřuji v tom, že když chci zvednout hlavu robota, musím hlavu nejdřív nadzvednout a poté zatlačit do páčky a až teprve pak se hlava zvedne úplně. Pravděpodobně to je pojistka, která by některým lidem vůbec nevadila, ale mě prostě štve.

Poslední věc, která mě štve je samotná mísa, nebo konkrétněji, dno mísy. Když mísu dáte do myčky a po umytí ji vyndáváte, a obrátíte ji, vyteče na Vás voda, protože se v místech uchycení mísy do těla robota nachází otvory, které prostě zachycují vodu.

To jsou však drobné problémy, které člověk dokáže zkousnout, ale kdyby mohly být odstraněny, nezlobila bych se.

Možná Vás zajímá jak je to s hlučností, ale o té se záměrně nezmiňuji. Hluk je asi dost subjektivní pocit. Já prostě očekávám, že když zapnu robota, půjde to slyšet. Takže podle mě je hlučný tak akorát. Rozhodně mi to nerve uši či srdce.

Suma sumárum, pokud máte něco kolem 14 tisíc a chcete si koupit kvalitního robota, myslím, že s touto volbou nešlápnete vedle. Za mě je to ano.

Kategorie:

Magazín

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang