Plundrové pečivo

Pečivo

Plundrové pečivo je hříšně dobré a dá se z něj vytvořit nekonečné množství sladkých lákadel. A vybrat z nich jen sedm byl opravdový oříšek. Ostatně, oříškem můžeme začít.

Oříšková taštička je plněna jemnou náplní tvořenou karamelem a lískovými oříšky. Aby nebylo pochyb, že se jedná o skutečnou oříškovou slast, je taštička navrchu sypaná drcenými lískovými oříšky.

Když už je tu řeč o plundrových taštičkách, nesmíme zapomenout na šťavnatou povidlovou taštičku. Povidla jsou tradiční českou náplní a v kombinaci s plundrovým těstem chutnají opravdu luxusně.

4208287_zakusek_pudink_boruvky_5465_200_mm-300x243-6177931

Dalším „hříchem“ je nepochybně novinka – zákusek pudink a borůvky. Jedná se o velkou plundrovou mřížku plněnou extra borůvkovou náplní a krémově jemným pudinkem. Po prvním kousnutí do tohoto hříšně dobrého zákusku se budete cítit jako v nebi.

Pro ty, kteří mohou hřešit před létem jen málo, je ideální mini višňová mřížka. K odpolední kávě tři malá sousta, která nám zpříjemní třeba zbytek pracovního dne.

Plundrové závitky by vydaly na samostatnou kapitolu, ale jelikož nám na našem seznamu sladkých hříchů zbývají už jen tři volná místa, nezbývá než vybrat ty nejlahodnější kousky.

Další plundrové delikatesy

Delikatesou číslo jedna, která je zároveň novinkou v českých obchodech, je jednoznačně máslový závitek s belgickou čokoládou. Kdo neochutnal, ten si prostě nedovede představit, jak rychle se může na tomto dezertu vytvořit závislost.

Jen si to představte – nadýchaný máslový závitek, ve kterém se snoubí delikátní chuť másla s jemnou listující střídkou a zlatavou kůrkou. Luxusní závitek je plněn pravou belgickou čokoládou. A víc ke štěstí už prostě nepotřebujete.

4208309_zavitek_liskooriskovy_4215_200_mm_1-300x148-8041372

Chybu neuděláte ani s velkým závitkem s lískooříškovou náplní, který je plněn tmavou lískooříškovou náplní s kakaem a drcenými lískovými oříšky. Na povrchu je tento lahodný závitek posypaný čokoládovými vločkami a drcenými lískovými oříšky.

Abychom se do toho hříšného seznamu nakonec ještě nezamotali. Pomyslným sedmým hříchem je totiž další novinka: šnek se skořicí. Jemné plundrové těsto s máslem je plněné bohatou skořicovou náplní. Šnek je tak uvnitř krásně vláčný a na povrchu má křupavou kůrku zdobenou krystalky cukru místo drahokamů.

Kategorie:

Pečivo

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang