Vaření bez nakupování s Vaříme.cz

Na poli food delivery vznikla nová služba, Vaříme.cz. Od klasického food delivery aka „dovezeme vám pizzu nebo burger ještě teplý zrovna když máte hlad“ se ale liší celkem zásadně. Nepřiveze jídlo, přiveze suroviny a recept. Uvař si sám. Tak jsem teda uvařila…

Je to jednoduché. Vybrala jsem si z nabídky jídel, čas doručení, objednala a druhý den dorazil sympaťák s krabicí plnou surovin na moje 3 jídla. Všechno už bylo připravené v množství akorát potřebného na recept a zabaleno v malých krabičkách a pytlíčkách. Všechno čerstvé, ještě s chladícím pytlíkem. K tomu vždycky jednduchý jednostránkový několikakrokový návod. Suroviny v receptu a na krabičkách byly očíslované, asi kdybych náhodou nepoznala kuře od rajčete. Ne kecám, špatný příklad, kdybych náhodou nepoznala slunečnicový olej od olivového 🙂

Recepty vesměs hodně jednoduché, zvlášť, když už je všechno připravné. Stačí nakrájet, nastrouhat, zamíchat a uvařit. A pak někoho pozvat na večeři a tvářit se, jak mi to dalo zabrat. Vybrala jsem panzanellu se sušenou šunkou, buffalo křidýlka s coleslawem a omáčkou z modrého sýra a quesadillu s rajčatovou salsou a zakysanou smetanou.

Recepty a nabídku jídel, která se obměňuje každý týden, připravuje Roman Dolejš, toho času šéfkuchař v La Gare, takže je to fakt dobré a už se těším, až si někdy objednám krabici s Coq au vin.

Zdá se mi to jako celkem ideální řešení pro lidi, co moc nevaří, ale chtějí si buď dopřát kvalitní a dobré domácí jídlo nebo rádi vaří, ale nestíhají nakupovat. Geniální způsob jak vyřešit challange někdo chce přijít na večeři, ale nechce se mi nad tím moc přemýšlet.

Publikováno
V rubrikách Magazín