Zdravé hubnutí bez diet – jablečný ocet, med a kokosový olej

Zdraví

Zdravé řešení, jak zhubnout přebytečná kila bez diet a tablet.

Dopřejte si takové potraviny, které omezí chuť k jídlu a zároveň dodají výživné látky, které jsou pro organizmus opravdu důležité. Vše důležité o jablečném octu, medu a kokosovém oleji přináší tento článek.

Jablečný ocet na podporu stabilní hladiny cukru v krvi

Jablečný ocet má obrovské využití nejen v domácnosti, dokáže výrazně ovlivnit i chuť k jídlu. Pokud si do sklenice (cca 2 dcl) s čistou vodou přidáte alespoň 1 ČL kvalitního jablečného octa, váš organizmus to hydratuje a zbaví pocitu hladu na delší dobu.

Takto připravený nápoj totiž napomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, což je pro hubnutí velmi důležité. Pokud přemýšlíte nad tím, který jablečný ocet je ten nejlepší, zaměřte se na BIO kvalitu a nejlépe bez pasterizace. Jablečný ocet má léčebné i kosmetické účinky.

Proč to funguje?

Pokud má každý z nás zabezpečenou stabilní hladinu cukru v krvi, organizmus nemusí čelit tzv. „rychlé konzumaci“ z důvodu nepřekonatelné chuti k jídlu.

Proto je důležité, abyste s sebou denně nosili ovoce, případně menší „snack“, který vám efektivně pomůže překlenout období medzi konzumovanými jídly.

Nezapomínejte, že i čistá voda s obsahem jablečného octa je jednou z možností.

Med na podporu trávících enzymů

V surovém medu se nacházejí tisíce enzymů a antioxidantů, které mají pro zdraví nespočetné množství výhod. Problémem však je, že většina dnes prodávaných medů tyto látky neobsahuje, jelikož jsou při procesu zpracování odstraněny.

Proto je důležité zaměřit se na tzv. surový med v BIO kvalitě, jeho enzymy mohou velmi efektivně pomoci ve snaze zhubnout.

Proč to funguje?

Mít „šťastný“ trávicí systém je základním předpokladem bezproblémového hubnutí. Trávicí enzymy a antioxidanty obsažené v kvalitním medu podporují trávicí systém člověka. Díky tomu je zdravé hubnutí dosaženo bez velkého úsilí.

Kokosový olej na potlačení chuti k jídlu

Kokosový olej má pro zdraví hned několik výhod. Nejzajímavější je však jeho schopnost pomáhat při hubnutí. Když ho porovnáme s jinými oleji, zjistíme, že obsahuje nenasycené i nasycené tuky, které však nejsou stejné jako ty, které se nacházejí např. v rychlém občerstvení.

Můžete ho použít nejen do vaření, ale i (podobně jako jablečný ocet) na efektivní zbavení se pocitu hladu mezi jednotlivými jídly. Má vynikající máslovou chuť, díky čemuž se hubnutí stane „procházkou“ růžovým sadem.

Proč to funguje?

Kokosový olej díky nasyceným tukům zažene hlad a organizmus bude např. cestou do práce efektivně spalovat nežádoucí kila.

Kategorie:

Zdraví

© 2022 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang