Zdravé hubnutí bez diet – zázvor, kurkuma, skořice, avokádo a kakao

Zdraví

Článek nabízí vše důležité o zázvoru, kurkumě, skořici, avokádu a kakau. Díky nim se hubnutí stává opravdu hračkou.

Tyto potraviny jsou v boji s přebytečnými kily opravdu efektivně nápomocny.

Čerstvý zázvor při snaze o redukci hmotnosti

Zázvor je kořením, které reálně pomůže zbavit se skutečného tuku, nejen celkové tělesné hmotnosti. Není dobré ztratit vodu, či svalovou hmotu. Je potřena shodit skutečný tuk. Proto, pokud jste se ve svém hubnutí dostali do stavu, že „stagnujete“, nezoufejte a dopřejte si zázvor.

Největšího efektu  dosáhnete postupně. Vyplatí se přidat zázvor do různých druhů jídel, nápojů, atd.

Proč to funguje?

Zázvor působí na organizmus dvěma způsoby. Za prvé: pomáhá metabolizmu, takže organizmus rychleji spaluje kalorie. Díky tomu jde hubnoutí téměř bez námahy. Za druhé: zlepšuje trávení, což výrazně pomáhá ve snaze zhubnout.

Kurkuma jako zdroj cenných antioxidantů

Kurkuma je typická pro indickou kuchyni, avšak díky svým dokázaným benefitům pro zdraví si podmanila i tuzemské jídelníčky. Právě díky obsahu antioxidantů dokáže účinně pomoci ve snaze zhubnout.

Nejlepším způsobem je konzumece přímo v polévkách či hlavních jídlech. Přidat se dá také do vařících se těstovin. Krásně je zabarví, a její chuť nebude pro začátek až tak výrazná.

Proč to funguje?

Kurkuma je asi nejméně známým kořením, které sa dává do souvislosti s hubnutím. Působí protizápalově, snižuje bolest, v důsledku čeho efektivněji pomůže dosáhnout požadovanou hmotnost.

Dá se připravit jako smoothie s kurkumou nebo např. tofu s kokosovým mlékem a kari či tofu na kari s kešu a rýží.

Skořice plná minerálů a vlákniny

Skořice není pouze koření, které dělá koláčky či smoothies chutnějšími. Je to také nástroj, který lze využít jako součást komplexního přístupu ke zdravému hubnutí.

Populární kombinací pro hubnutí je med a skořice. Do hrnčeku stačí dát 1 PL skořice a medu, zalít horkou vodou a nápoj je hotov.

Proč to funguje?

Skořice obsahuje minerály, které tělo potřebuje každý den. Je také dobrým zdrojem vlákniny, díky čemu umožňuje udržet si zdravou váhu.

Avokádo jako zdroj zdravých rostlinných tuků

Pokud jste v procesu hubnutí a nevíte co jíst, dopřejte si avokádo. Pokud chcete hubnout rychleji, dopřejte si zralé avokádo např. do snídaňového smoothie, do salátů nebo pomazánek.

Díky obsahu vlákniny se hubnutí s avokádem jednoznačně daří.

Proč to funguje?

Avokádo je nejen plné zdravých tuků, je také zdrojem draslíku a minerálů, které v hubnutí umí pomoci. Připravte si domácí guacamole, avokádovou majonézu nebo zdravý dezert – kakaové mousse.

Kakao jako zdroj účinných antioxidantů

Pravděpodobně jste již slyšeli o pozitivním vlivu hořké čokolády na lidský organizmus hlavně díky obsahu antioxidantů. Nesmí však obsahovat žádné mléko a přidaný cukr.

Stačí, když do svého smoothie přidáte cca 1 ČL kvalitního kakaa. To vám pomůže jednoduše a velmi efektivně se zbavovat nepotřebných kilogramů. Pokud chcete vyzkoušet zdravý zákusek, recept najdete zde: kokosová roláda.

Proč to funguje?

Za všechno můžou tzv. polyfenoly. Mají pozitivní vliv na zažívání, což vede k lepšímu fungování těla a celkově lepšímu pocitu.

Kategorie:

Zdraví

© 2022 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang