IF café Werichova vila

Magazín
if-cafe-belgicka-kava-a-dezert-1-1024x768-6341610

Návštěva IF Café ve Werichově vile je nevšedním zážitkem. Kavárna je součástí muzea na počest právě Jana Wericha, který zde pobýval celých 35 let. Přijít sem může návštěvník na lahodnou snídani nebo na kávu a klasický český zákusek s nádechem Francie.

Než člověk navštíví kavárnu, může prozkoumat objekt Werichovy vily, který má více než 450 letou historii. Na místech dnešní vily stála koželužna, kterou nechal rod Nosticů zrušit. Získala tak klasicistní podobu. V tomto období zde pobýval samotný Josef Dobrovský

Meda Mládková se zasloužila o využití vily ke kulturním účelům, a postarala se o otevření muzea věnovaném tvorbě Voskovce a Wericha. Součástí je dnes právě IF Café. 

Zákusky z IF café jsou spojeny s osobnostmi žijícími ve Werichově vile.

Unikátem této kavárny je nabídka zákusků, které jsou nejen vytvářeny s láskou, ale také jsou spojené s osobnostmi žijícími ve vile nebo spojeny s ní. Meda Mládková má zde svůj dort, Jan Werich rohlíčky a vyzkoušet zde lze i Pražský koláč z dob původní pražské Kampy. 

V odpoledních hodinách se může člověk posilnit skleničkou a typickými českými dobrotami jako například špičkou, kynutými buchtami, štrůdlem nebo bábovkou. 

Iveta Fabešová, které podnik patří, si tím splnila sen a zároveň svoji životní výzvu. 

Kategorie:

Magazín

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang