Kavárna Šlágr

Magazín

Kavárna Šlágr je nádherné místo ve stylu 30. let se skvělou kávou a domácími dortíky. Tuto atmosféru doplňuje hudba, nápisy i zákusky pečené mnohdy dle prvorepublikových receptů. V nabídce jsou také k nalezení vynikající kávy, snídaně a zmrzliny.

Cukrárna a kavárna Šlágr se nachází v Praze, a to konkrétně ve Francouzské ulici. Dostat se sem je snadné, je to kousek od tramvajové zastávky a stanice metra Náměstí Míru. Jak název napovídá, kavárna je laděna ve stylu let první třetiny dvacátého století

A jak vznikla? Dům, ve kterém má kavárna sídlo, má hlubokou historii. První zmínky o něj lze najít již ze sedmdesátých let devatenáctého století. Zároveň se jedná o nejstarší dům, který v této ulici lze najít. Navíc patřil majiteli na výrobu kovových zábradlí, takže ve své době to byla přepychová prezentace firmy. 

Kavárna podává každý všední den od 9:00 do 15:00 hodin snídaně, a je na výběr rovnou z 10 menu.

Zaskočit sem mohou zákazníci na snídani. Podávají se tu vajíčka na několik způsobů, a to jak míchaná, tak i sázená nebo jako omeleta. Celkem je na výběr z 10 menu. Snídaně probíhá každý den od 9:00 do 15:00 hodin. 

Ke kávě nebo horké čokoládě je dobré zakousnout dort. Ani zde není nabídka dortů malá. Pečou tu všemožné dorty nejen na objednávku, ale i rolády, cheesecaky a koláče. Zavítat zpět do historie, dobře se najíst a napít za to zkrátka stojí. 

Kategorie:

Magazín

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang