Kentucky Mule – recept

KoktejlyLedové nápojeNápoje
kentucky-mule-9034071

Vyměňte vodku za bourbon v Moscow mule a máte Kentucky mule. Je bublinkový, jasný a odvážný: s citronovou limetkou a ostrým závěrem z whiskey.

Nemusíte nic protřepávat ani míchat: stačí vše nalít do sklenice. Snadno se hodí na večírky: nebo na letní večer na verandě. Mule zažívá v poslední době velký návrat: je to však klasický koktejl, který si upevnil své místo v koktejlové historii.

Co je to Kentucky mule

Kentucky mule je bourbonová variace na Moscow mule, klasický koktejl ze 40. let minulého století. Mule patří do rodiny koktejlů, které se připravují zázvorového piva, citrusové šťávy a likéru.

Jaký bourbon použít

Kentucky mule je dobře vyvážený nápoj: zázvorové pivo a limetka jsou stejně silné jako bourbonová whiskey. U nápoje mule není výběr kvalitního bourbonu tak důležitý, jako je tomu u nápojů s vysokým obsahem whisky, jako je Old Fashioned, Mint Julep nebo Whiskey Highball.

Rozhodněte se pro bourbon, který je ve střední cenové relaci: to je obvykle obecný ukazatel kvality.

Proč podávat mule v měděném hrnku

  • Hrnek je ledově studený, což při každém doušku přináší chladivý pocit. Nápoj působí ještě chladněji, když ho pijete z masivního měděného hrnku, který přebírá teplotu nápoje. Dodává tak pití další smyslový prvek.
  • Tradice. Když pijete klasický koktejl, je zábavné pít ho klasickým způsobem. Ve 40. letech 20. století, kdy byl tento nápoj vynalezen, veřejnost vídala snímky hollywoodských celebrit, jak si tento nápoj vychutnávají v měděných hrncích.

Ingredience

  • ¼ šálku bourbon whiskey
  • 1 lžíce čerstvé limetkové šťávy
  • ½ šálku zázvorového piva
  • k podávání: led, limetkový klín, čerstvá máta

Postup

  1. Do měděného hrnku nebo sklenice nalijte bourbon, limetkovou šťávu a zázvorové pivo.
  2. Přidejte led a ozdobte limetkou a čerstvou mátou.
  3. Ihned podávejte.
IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang