Italské potraviny – tipy na prodejny

Magazín

Kde sehnat arborio rýži na risotto, pancettu na špagety carbonara nebo třeba na sjezdovkách oblíbené bombardino? V následujících prodejnách italských potravin lze koupit vína, sýry, šunky, salámy, sušené i čerstvé těstoviny, pesta, mouky, olivové oleje, koření a spoustu dalších surovin a dobrot.

Wine food market

Wine Food Market

Strakonická 1, Praha 5 – Smíchov

Květnové náměstí 34, Průhonice

Národní obrany 29, Praha 6 – Dejvice

Ovocný trh 12, Praha 1

Wine Food Market má v Praze několik prodejen, největší je na Smíchově, kde je i pekárna, trh s čerstvým ovocem, zeleninou a bylinkami a větší restaurace. K sehnání jsou tu i gastronomické potřeby, z zakoupení tu jsou také válečky i strojek na těstoviny.

Za zmínku stojí skvělá bůvolí mozzarella, ricotta, dvouletý parmezán a polosušená rajčata. K dostání je tu i carpaccio (komplet připravené i samotné plátky). Mají tu také moc dobrou zmrzlinu v 600g baleních.

Jako tip na carpaccio lze uvést recept na carpaccio z červené řepy. Je to lehký a chuťově výborný tip, jak si užít tuto italskou specialitu. Propojení chuti carpaccio a červené řepy velmi mile překvapí.

Na Smíchově lze zaparkovat i přímo u prodejny (vjezd na dvůr je z obou stran, ze Strakonické i z ulice U Královské louky). Pro pravidelné zákazníky je tu i možnost zákaznické karty klubu WFM. Nakupovat jde i přímo na webu v eshopu. Běžně sem chodí nakupovat italové.

La Bottega di Finestra

La Bottega di Finestra, Platnéřská 13, Praha 1

Prodejna je poměrně maličká, nicméně všechny základní potraviny tu jsou, včetně čerstvé zeleniny a na místě pečeného chleba. Chleba tady je sice celkem drahý, ale hrozně dobrý a vydrží měkký tak čtyři dny. Jsou tu i celé kýty sušené šunky.

Restaurace je skvělá a denně má obměněné menu. Kromě toho je tu nabídka salátů atp. na váhu, skvělá je třeba burrata. Samozřejmostí je spousta maličkých dezertíků, včetně makronek.

Jediná negativní věc je, že je to tu poměrně dost drahé. Italové jsou tu pořád, je možné tady potkat třeba i Emanuela Ridiho.

Tutto bene

Tutto bene, Tusarova 39, Praha 7 – Holešovice

Kategorie:

Magazín

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang