citronova-voda

Hledáte zdravý nápoj, který si snadno připravíte? Tento recept na citronovou vodu je osvěžující, bez kalorií a cukru.

Citronová voda je ve světě populární díky zdravotním účinkům. Ale jaký je hlavní důvod, proč pít tuto citronovou vodu? Chutnán prostě skvěle. Pokud hledáte zdravý nápoj, který si snadno připravíte, tento recept je pro vás ten správný. Fantastická náhrada limonády. Čtěte dál a dozvíte se, jak ji připravit.

Jak připravit citronovou vodu

Proč se řídit receptem na citronovou vodu? Pokud chcete prostě vypít sklenici citronové vody, samozřejmě to není potřeba recept. Můžete to udělat úplně sami! Tento recept je však určen pro velký džbán.

Kolik citronů byste měli dávat do vody? 1 citron na 8 šálků vody. Podle tohoto receptu připravíte 8 šálků vody najednou, což je ideální na oslavy nebo na uskladnění v lednici.

  • Nakrájejte citron na tenké plátky a vložte je na dno velkého džbánu.
  • Lžící citron lehce rozmačkejte, aby se uvolnila šťáva.
  • Přidejte 8 šálků studené vody a před podáváním ji dejte alespoň na hodinu do chladničky.

TIP: Chuť je ve skutečnosti dostaví okamžitě. Pokud jste v nouzi, klidně pijte hned.

Jaké jsou výhody pití citronové vody?

Hubne se po pití citronové vody? Pomáhá při trávení nebo předchází nemocem? Existuje spousta zdrojů, které tvrdí, že je zdraví prospěšná, ale některé z nich mohou být přehnané.

Hlavní důvod pití citronové vody jednoduchý. Je pro tělo fantastická! A díky citrusovému nádechu je navíc osvěžující.

Jaké jsou vedlejší účinky pití citronové vody?

Opakované vystavení zubů kyselinám, jako je citronová šťáva a limetková šťáva, může časem začít narušovat zubní sklovinu. Pokud pijete citrusovou vodu jen občas, neměl by to být problém.

Pokud ji však pijete denně, možná byste měli zvážit její pití brčkem, aby se nedotýkala zubů. Nebo zkuste snížit množství citronu v tomto receptu na polovinu.

Zlepšuje se časem chuť citronové vody?

Ano, ale do určité míry! Tento recept vyžaduje, aby se voda nechala 1 hodinu odstát v lednici, což zintenzivní její chuť. Chuť se zintenzivní také během několika následujících hodin. Doporučujeme ji však vypít přibližně do 1 dne. Po několika dnech totiž může voda zhořknout. O důvod víc, proč pít hodně vody.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang