Recept na báječné ananasové smoothie

FreshNápojeSmoothies
ananasove-smoothie

Pokud jde o lahodné a zdravé nápoje, ananasové smoothie je těžké překonat. Tento osvěžující nápoj plný tropických chutí je nejen lahůdkou pro chuťové pohárky, ale také skvělým způsobem, jak do svého jídelníčku zařadit důležité živiny.

Ať už hledáte rychlou snídani na cestách nebo povzbuzující odpolední vzpruhu, ananasové smoothie je ideální volbou. V tomto článku se seznámíme s mnoha výhodami ananasového smoothie a nabídneme vám jednoduchý, ale lahodný recept, který můžete vyzkoušet doma.

Zdravotní benefity ananasového smoothie

Ananas, hlavní složka tohoto smoothie, je nejen neuvěřitelně chutný, ale také plný základních živin. Toto tropické ovoce je bohatým zdrojem vitaminu C, manganu a bromelainu, enzymu známého svými protizánětlivými účinky.

Vitamin C pomáhá podporovat imunitní systém a podporuje zdravou pokožku, zatímco mangan přispívá ke zdraví kostí a produkci energie. Bromelain zase přispívá k trávení a může pomoci snížit otoky a záněty.

Ananasové koktejly mohou být výživnou a nízkokalorickou volbou pro ty, kteří si chtějí udržet zdravou váhu. Skvělou volbou méně kalorických smoothie jsou zároveň zeleninové smoothie nebo smoothie s avokádem.

Skladování smoothie ananas

Skladování ananasového smoothie může být trochu složitější, protože se časem může změnit jejich struktura i chuť. Pokud však potřebujete ananasové smoothie skladovat pro pozdější konzumaci, zde je několik pokynů, kterými se můžete řídit:

Nejlepší způsob skladování ananasového smoothie je v chladničce. Smoothie přelijte do vzduchotěsné nádoby, například skleněné nádoby nebo plastové láhve s těsně přiléhajícím víčkem. Ujistěte se, že v horní části nádoby zůstalo trochu místa, protože smoothie se může při zmrazení roztáhnout. Ananasové koktejly v chladu lze obvykle skladovat po dobu 24 až 48 hodin.

Pokud chcete smoothie skladovat delší dobu, můžete jej zmrazit. Mějte však na paměti, že zmrazení může mírně změnit strukturu smoothie. Smoothie nalijte do nádoby vhodné do mrazničky a nahoře nechte trochu místa, aby se mohlo roztáhnout. Nádobu pevně uzavřete a vložte ji do mrazničky. Zmrazené ananasové smoothie vydrží až 1 až 3 měsíce.

Smoothie s ananasem
Ovocná smoothie jsou perfektní pro rychlou a výživnou svačinu.

Servírování smoothie z ananasu

Podávání ananasového smoothie je poměrně jednoduché a můžete si ho upravit podle svých preferencí. Zde je návod, jak podávat ananasové smoothie.

 1. Příprava: Dbejte na to, aby bylo ananasové smoothie dobře rozmixované a mělo hladkou konzistenci. Pokud bylo skladováno v chladničce nebo mrazničce, nechte ho v případě potřeby rozmrazit nebo ho pořádně protřepejte či promíchejte, abyste znovu smíchali případné oddělené složky.
 2. Skleněné nádobí: Zvolte vhodnou sklenici nebo nádobu na servírování smoothie. Ideální je vysoká sklenice nebo šálek na smoothie se širokým otvorem. To umožňuje snadné nalévání a zdobení.
 3. Nalévání: Pomalu nalijte ananasové smoothie do sklenice a dávejte pozor, abyste ho nerozlili nebo nepřelili. V případě potřeby můžete sklenici mírně naklonit, abyste vytvořili atraktivní vrstvený efekt.

Zdobení smoothie z ananasu

Chcete-li vylepšit prezentaci a chuť ananasového smoothie, zvažte jeho zdobení. Zde je několik oblíbených možností zdobení:

 • Ananasový klín: Ananasový klín umístěte na okraj sklenice nebo jej nechte plavat na hladině smoothie jako atraktivní ozdobu.
 • Čerstvé lístky máty: Vhodné je přidat do smoothie větvičku čerstvých mátových lístků, a to buď na vrchol, nebo jako ozdobu po stranách, abyste získali nádech svěžesti.
 • Drcený kokos: Na vrcholu smoothie posypte špetku strouhaného kokosu, abyste získali extra tropický nádech.
 • Chia semínka nebo granola: Pro lepší texturu a nutriční hodnotu posypte smoothie chia semínky nebo granolou.
 • Slámky nebo lžíce: V závislosti na konzistenci ananasového smoothie jej můžete podávat brčkem nebo lžičkou. Silnější smoothie může vyžadovat lžíci na nabírání, zatímco řidší si můžete vychutnat s brčkem.

Nezapomeňte, že ovocné smoothie si nejlépe vychutnáte, když jsou čerstvě připravené, protože jejich chuť a textura jsou na vrcholu.

Při správném skladování a pečlivém servírování si však lahodné ananasové smoothie můžete vychutnat i při přípravě předem. Mandlové máslo přidávejte až při servírování, pokud jej chcete použít.

Ananasové smoothie – recept

Smoothie z ananasu je lahodný a výživný nápoj, který zachycuje podstatu tropických chutí a je příjemnou pochoutkou pro každou denní dobu stejně jako čerstvý pomerančový džus.

Ingredience pro přípravu ananasového smoothie

 • 3 šálky mraženého ananasu (nebo čerstvého, oloupaného a nakrájeného na kostky)
 • ½ banánu
 • ¾ šálku vody
 • ½ šálku mléka
 • 5 kostek ledu
 • 1 a ½ lžíce čerstvě vymačkané limetkové šťávy (nebo citronové šťávy)

Postup ananasového smoothie

 1. Všechny ingredience kromě 1 šálku mraženého ananasu vložte do mixéru. Mixujte do hladka, podle potřeby přerušujte a míchejte.
 2. Přidejte poslední hrnek mraženého ananasu a znovu rozmixujte. Vypijte ihned nebo uchovávejte v uzavřené sklenici po dobu 1 dne.
Smoothie ananas
Do ananasového smoothie přidejte další tropické ovoce jako mango, maracuja a mnoho dalších.

Smoothie ananas recept

Perfektní tropické smoothie, které vás v létě ochladí a v zimě probudí svou energií! Neváhejte do smoothie přidat i jiného ovoce – např. mango či kiwi, nebo zelený ječmen.

Ingredience na smoothie ananas

 • 2 šálky čerstvých nebo mražených kousků ananasu
 • 1 zralý banán
 • 1 šálek kokosové vody nebo obyčejné vody
 • ½ šálku řeckého jogurtu (nepovinné, pro zvýšení krémovitosti)
 • 1 lžíce medu nebo javorového sirupu (nepovinné, pro sladkost)
 • Kostky ledu (nepovinné, pro vychlazené smoothie)

Postup přípravy smoothie ananas

 1. Ananas oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Pokud použijete mražený ananas, není třeba ho dále krájet.
 2. Banán oloupejte a nakrájejte na menší kousky.
 3. Do mixéru přidejte kousky ananasu, banán, kokosovou vodu (nebo obyčejnou vodu), řecký jogurt (pokud používáte) a med nebo javorový sirup (pokud chcete).
 4. Pokud dáváte přednost vychlazenému smoothie, přidejte do mixéru hrst kostek ledu.
 5. Mixujte na vysoké otáčky, dokud se všechny ingredience dobře nespojí a smoothie nedosáhne hladké a krémové konzistence. V případě potřeby můžete přidat více tekutiny (vody nebo kokosové vody), abyste upravili hustotu podle svých preferencí.
 6. Po rozmixování smoothie ochutnejte a v případě potřeby upravte sladkost nebo konzistenci přidáním dalšího medu, vody nebo kostek ledu.
 7. Ananasové smoothie nalijte do sklenic nebo misek.
 8. V případě potřeby můžete smoothie ozdobit klínkem ananasu, posypat strouhaným kokosem nebo lístkem máty pro lepší prezentaci.
 9. Ihned podávejte a vychutnejte si osvěžující a tropickou chuť domácího ananasového smoothie!

Smoothie banán – recept

Banánové smoothie je také skvělou a chutnou alternativou pro letní osvěžení. Jemné tóny banánu s řeckým jogurtem a vanilkou jsou nepřekonatelné.

Recept na smoothie banán

 • 2 zralé banány
 • 1 šálek mléka (mléčného nebo nemléčného)
 • 1/2 hrnku řeckého jogurtu
 • 1 lžíce medu nebo javorového sirupu (nepovinné, pro sladší chuť)
 • 1/2 lžičky vanilkového extraktu (nepovinné, pro chuť)
 • Kostky ledu (nepovinné, pro vychlazené smoothie)

Příprava smoothie banánu

 1. Oloupejte zralé banány a rozlámejte je na menší kousky.
 2. Do mixéru přidejte kousky banánů, mléko, řecký jogurt, med nebo javorový sirup (je-li třeba) a vanilkový extrakt (je-li použit).
 3. Pokud dáváte přednost vychlazenému smoothie, přidejte do mixéru hrst kostek ledu.
 4. Mixujte na vysoké otáčky, dokud se všechny ingredience dobře nespojí a smoothie nedosáhne hladké a krémové konzistence. V případě potřeby můžete přidat více mléka, abyste upravili hustotu podle svých preferencí.
 5. Po rozmixování smoothie ochutnejte a v případě potřeby upravte sladkost nebo chuť přidáním dalšího medu nebo vanilkového extraktu.
 6. Banánové smoothie nalijte do sklenic.
 7. V případě potřeby můžete smoothie ozdobit posypem skořicí, kapkou medu nebo plátkem banánu na okraji sklenice.
 8. Ihned podávejte a vychutnejte si krémovou a přirozeně sladkou chuť domácího banánového smoothie.
 9. Tento recept můžete také upravit přidáním dalších ingrediencí, jako jsou bobulovité ovoce, špenát nebo ořechové máslo, které zvýší chuť a nutriční hodnotu smoothie.
Ananas recept
Ananasové smoothie můžete při servírování ozdobit čerstvými lístky máty a malým ananasovým klínkem.

Tropické smoothie s ananasem – recept

Perfektní kombinace tropického ovoce – ananas, mango a kokosové mléko. Je to zkrátka perfektní osvěžení nebo lehká svačinka.

Ingredience na tropické smoothie s ananasem

 • 2 šálky čerstvých nebo mražených kousků ananasu
 • 1 zralý banán
 • 1/2 šálku kousků manga (čerstvého nebo mraženého)
 • 1/2 šálku kokosového mléka
 • 1/2 šálku pomerančové šťávy
 • 1 polévková lžíce medu nebo javorového sirupu (nepovinné, pro větší sladkost)
 • Kostky ledu (nepovinné, pro vychlazené smoothie)

Příprava tropického smoothie s ananasem

 1. Ananas oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Pokud použijete mražený ananas, není třeba jej dále krájet.
 2. Banán oloupejte a nakrájejte na menší kousky.
 3. V mixéru smíchejte kousky ananasu, banán, kousky manga, kokosové mléko a pomerančovou šťávu.
 4. V případě potřeby přidejte med nebo javorový sirup pro větší sladkost.
 5. Pokud dáváte přednost vychlazenému smoothie, přidejte do mixéru hrst kostek ledu.
 6. Mixujte na vysoké otáčky, dokud se všechny ingredience dobře nespojí a smoothie nedosáhne hladké a krémové konzistence. V případě potřeby přidejte více tekutiny (kokosového mléka nebo pomerančové šťávy), abyste dosáhli požadované hustoty.
 7. Smoothie ochutnejte a v případě potřeby upravte sladkost nebo konzistenci přidáním dalšího medu, kokosového mléka nebo pomerančové šťávy.
 8. Po rozmixování nalijte tropické ananasové smoothie do sklenic.
 9. Případně ozdobte ananasovým klínkem, posypte strouhaným kokosem nebo lístkem máty pro tropický nádech.
 10. Ihned podávejte a vychutnejte si osvěžující a exotickou chuť tropického ananasového smoothie.
Ananasové smoothie
Ananasové smoothie je perfektním nealkoholickým osvěžením v horkém létě.

Smoothie ananasové jahody – recept

Jednoduché smoothie z ananasu a jahod připravíte snadno i ze zmraženého ovoce. Pokud děláte smoothie z čerstvého ovoce, doporučujeme přidat pár kostek ledu jako u Tequila Sunrise.

Ingredience smoothie ananasové jahody

 • 1 šálek čerstvého nebo mraženého ananasu na kousky
 • 1 hrnek čerstvých nebo mražených jahod
 • 1 zralý banán
 • 1/2 šálku řeckého jogurtu
 • 1/2 šálku pomerančové šťávy
 • 1 lžíce medu nebo javorového sirupu (nepovinné, pro větší sladkost)
 • Kostky ledu (nepovinné, pro vychlazené smoothie)

Příprava smoothie ananasové jahody

 1. Ananas oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Pokud použijete mražený ananas, není třeba jej dále krájet.
 2. Jahody oloupejte a nakrájejte na půlky nebo čtvrtky.
 3. Banán oloupejte a rozlámejte na menší kousky.
 4. V mixéru smíchejte kousky ananasu, jahody, banán, řecký jogurt, pomerančovou šťávu a med nebo javorový sirup (je-li třeba).
 5. Pokud dáváte přednost vychlazenému smoothie, přidejte do mixéru hrst kostek ledu.
 6. Mixujte na vysoké otáčky, dokud se všechny ingredience dobře nespojí a smoothie nedosáhne hladké a krémové konzistence. V případě potřeby přidejte více pomerančové šťávy, abyste upravili hustotu podle svých představ.
 7. Smoothie ochutnejte a v případě potřeby upravte sladkost nebo konzistenci přidáním dalšího medu, pomerančové šťávy nebo řeckého jogurtu.
 8. Po rozmixování nalijte ananasovo-jahodové smoothie do sklenic.
 9. Případně jej ozdobte plátkem jahody nebo snítkou máty pro větší efekt.
 10. Ihned podávejte a vychutnejte si osvěžující a ovocnou chuť ananasovo-jahodového smoothie!

TIP: Tyto smoothie ananas recepty si můžete upravit přidáním hrsti špenátu nebo kapusty pro zvýšení výživové hodnoty nebo experimentováním s různými druhy ovoce, abyste vytvořili vlastní jedinečné kombinace chutí.

Kategorie:

Fresh | Nápoje | Smoothies
IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang