Recept na nápoj Baby Guinness

KoktejlyNápoje
napoj-baby-guinness

Baby Guinness je oblíbený panák, který si návštěvníci večírků a barů oblíbili již před lety. Panák je vyroben tak, aby připomínal miniaturní půllitr Guinnesse, odtud také jeho název. Navzdory názvu Baby Guinness neobsahuje skutečné pivo Guinness, ale napodobuje jeho vzhled. Místo toho se vyrábí ze dvou jednoduchých ingrediencí – kávového likéru a irského smetanového likéru.

Původ nápoje Baby Guinness je poněkud nejasný, ale předpokládá se, že se poprvé objevil na začátku roku 2000. Panák si rychle získal oblibu v barech a klubech po celém světě a stal se základem koktejlové scény.

Baby Guinness je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí vychutnat lahodný a zábavný alkoholický drink bez drsnosti tradičního alkoholu. Jemnou variantou mezi míchanými drinky je také svěží Campari Spritz.

Navzdory názvu Baby Guinness neobsahuje skutečné pivo Guinness, ale napodobuje jeho vzhled.

Baby guinness shot

Přípravu panáka Baby Guinness začněte nalitím kávového likéru do sklenice na panáky, dokud nebude plná asi do ¾. Kávový likér slouží jako základ panáka a dodává mu tmavou barvu. Poté pomocí lžičky jemně navrstvěte irský smetanový likér na kávový likér, dokud není sklenička plná. Smetanový likér se usadí na vrcholu kávového likéru a vytvoří krémově bílou „pěnu“, která napodobuje půllitr Guinnesse.

Jedním z důvodů, proč je Baby Guinness shot tak oblíbený, je jeho všestrannost. Panáka lze připravit s jakoukoli značkou kávového likéru nebo smetanového likéru a lze jej dokonce přizpůsobit dalším příchutím, jako jsou lískové oříšky nebo čokoláda.

Někteří barmani dokonce přidávají trochu pomerančového likéru a vytvářejí tak panáka „Baby Guinness Orange“. Díky této univerzálnosti si Baby Guinness může vychutnat každý bez ohledu na své chuťové preference.

Baby guinness shot – recept

Tento panák je jednoduchý, elegantní a lahodný, takže se skvěle hodí na jakoukoli párty nebo setkání. Příprava je neuvěřitelně snadná a vyžaduje jen několik jednoduchých kroků.

Baby guinness shot – ingredience

 • Kávový likér Kahlúa
 • Baileys Irish Cream
 • Skleničku na panáky

Baby guinness shot – postup

 1. Začněte tím, že sklenici naplníte kávovým likérem Kahlúa asi do tří čtvrtin. Dávejte pozor, abyste ji nenaplnili až po vrch, protože budete potřebovat místo pro Baileys Irish Cream.
 2. Lžičkou pomalu přelévejte Baileys Irish Cream přes vrchní část kávy Kahlúa. Baileys by měl plavat na povrchu Kahlúy a vytvořit vrstvený efekt, který bude vypadat jako miniaturní Guinness.
 3. Panáka ihned podávejte a vychutnejte si ho.

Tipy a obměny:

 • Pro dosažení nejlepších výsledků použijte vychlazenou sklenici na panáky a vychlazené ingredience. Vrstvy tak zůstanou oddělené a panák se bude lépe pít.
 • Pokud nemáte Kahlúu, můžete ji nahradit jiným kávovým likérem.
 • Chcete-li připravit větší verzi panáka Baby Guinness, jednoduše použijte místo panákové sklenice sklenici na pivo a přiměřeně zvyšte množství Kahlúa a Baileys.
 • Chcete-li klasický Baby Guinness shot zábavně obměnit, zkuste do směsi přidat kapku irské whisky Jameson. To dodá panáku trochu jinou chuť a extra náboj.
Panáka lze připravit s jakoukoli značkou kávového likéru a lze jej dokonce přizpůsobit dalším příchutím, jako jsou lískové oříšky nebo čokoláda.

Baby guinness s whiskey – recept

Pokud hledáte zábavný a slavnostní nápoj, který byste podávali na příštím večírku, zvažte přípravu baby guinness shotu s whisky. Tyto panáky jsou hravou variací na tradiční irské pivo Guinness a jsou ideální pro Den svatého Patrika nebo jakoukoli jinou příležitost, která vyžaduje trochu irské nálady.

Baby guinness s whiskey – ingredience

 • 30 ml Irské whiskey
 • 15 ml kávového likéru
 • špetku skořicového prášku (volitelně)
 • pivo Guinness na doplnění

Baby guinness s whiskey – postup

 1. Začněte tím, že naplníte sklenici na panáky irskou whisky. Můžete použít jakýkoli druh irské whiskey, ale oblíbené jsou Jameson nebo Bushmills.
 2. Poté opatrně nalijte kávový likér na hřbet lžičky, aby se na whisky vytvořila vrstva. Tím vytvoříte vzhled malé pinty Guinnessu.
 3. Pokud chcete přidat trochu další chuti, posypte vrstvu kávového likéru špetkou skořicového prášku.
 4. Nakonec doplňte panákovou sklenici pivem Guinness a dávejte pozor, abyste ji nepřelili.
 5. Panáky podávejte ihned, dokud jsou ještě studené a napěněné.

Nejste fanouškem whisky? Tento recept můžete snadno upravit tak, že místo ní použijete jiné druhy alkoholu. Například místo whisky můžete použít vodku a vytvořit White Russian verzi Baby Guinness Shot nebo místo kávového likéru můžete použít Bailey’s Irish Cream a vytvořit sladší, krémovější verzi.

Pivo Guinness

Guinness je irské suché pivo typu stout, které se stalo jedním z nejznámějších piv na světě. Pivo vaří pivovar Guinness, který založil Arthur Guinness v Dublinu v roce 1759. Od té doby se toto pivo stalo synonymem Irska a jeho kultury.

Pivo Guinness se vyrábí z vody, ječmene, chmele a kvasnic. Proces vaření zahrnuje pražení ječmene, které pivu dodává charakteristickou tmavou barvu a bohatou chuť. Pivo je také známé svou hustou, krémovou pěnou, které se dosahuje použitím speciální směsi dusíku během procesu vaření.

Celkově je Guinness oblíbeným pivem, které hrálo významnou roli v irské historii a kultuře. Díky své jedinečné chuti a krémové pěně si ho oblíbili milovníci piva po celém světě a jeho ikonická značka upevnila jeho místo v populární kultuře.

Ať už si ho vychutnáváte v dublinské hospodě nebo na oslavách Dne svatého Patrika na druhém konci světa, Guinness je pivo, které spojuje lidi a oslavuje to nejlepší z irské kultury.

Mini beer shot

Mini beer shots jsou zábavným a oblíbeným způsobem, jak si vychutnat rychlý a snadný nápoj. Tyto malé panáky se obvykle vyrábějí z kombinace piva a lihovin a podávají se ve sklenicích na panáky nebo v menších pivních sklenicích.

Jedním z důvodů, proč jsou mini pivní panáky tak oblíbené, je jejich snadná příprava a podávání. Jsou také skvělým způsobem, jak obměnit typickou pivní rutinu a dodat nápoji trochu víc šťávy.

Kromě toho mohou být mini pivní panáky zábavným doplňkem večírků nebo akcí, protože jsou začátkem konverzace a jedinečným způsobem, jak si vychutnat nápoj s přáteli.

Mini pivní panáky jsou skvělým způsobem, jak obměnit typickou pivní rutinu.

Mini Michelada Shot – recept

Vyzkoušejte tento osvěžující recept na Micheladu, klasický mexický koktejl připravený z piva, rajčatové šťávy, limetkové šťávy, pálivé omáčky a dalších ingrediencí.

Mini michelada shot – ingredience

 • 60 ml rajčatové šťávy
 • 30 ml piva (například Corona)
 • 15 ml limetkové šťávy
 • pálivá omáčka (podle chuti)
 • Sůl (na okraj)

Mini michelada shot – postup

 1. Okraj panákové skleničky namočte do limetkové štávy a poté do soli.
 2. V jiné sklenici smíchejte rajčatovou šťávu, pivo, limetkovou šťávu a pálivou omáčku.
 3. Směs nalijte do sklenice na panáky.
 4. Podávejte a vychutnejte si.

Recept na Mini Shandy Shot – radler

Radler (neboli mini shandy shot) je skvělý letní drink. Je osvěžující, jeho příprava nemůže být jednodušší a je příjemným způsobem, jak si v horkých dnech vychutnat své oblíbené pivo. Navíc získáte nápoj s lehčím obsahem alkoholu, takže se budete moci věnovat i jiným aktivitám.

Radler – ingredience

 • 60 ml citrónové limonády
 • 30 ml piva (například pšeničného)
 • Citronový klín (na ozdobu)

Radler – postup

 1. Do sklenice nalijte limonádu.
 2. Pomalu přilévejte pivo přes hřbet lžíce tak, aby plavalo na vrcholu limonády.
 3. Ozdobte klínkem citronu.
 4. Podávejte vychlazené a vychutnejte si.

TIP: Vyzkoušejte recept na osvěžující zázvorové pivo.

Při přípravě koktejlů z piva experimentujte s různými druhy piva a míchadel, abyste vytvořili vlastní jedinečné pivní mini shoty. Mini pivní panáky ozdobte ovocem, bylinkami nebo kořením, abyste jim dodali další chuť.

Ať už dáváte přednost sladkým nebo slaným příchutím, recept na mini pivní panáky si najde každý. Vyzkoušejte tedy tyto recepty a buďte kreativní při vytváření vlastních kombinací.

Baby Guinness shot je jednoduchý a oblíbený drink, který si získal srdce mnoha lidí po celém světě. Díky svému vzhledu připomínajícímu malé Guinness pivo a příjemné chuti je ideální volbou pro večírky a oslavy.

K přípravě stačí jen dvě ingredience a pár jednoduchých kroků. Pokud hledáte originální nápad na drink pro svou další společenskou událost, baby Guinness shot je vynikající volbou, která potěší všechny vaše hosty.

Kategorie:

Koktejly | Nápoje
IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang