Recept na vodku s tonicem

KoktejlyLedové nápojeNápoje
vodka-s-tonicem

Vodka s tonikem je osvěžující a populární kombinace, která se těší oblibě mezi milovníky koktejlů po celém světě. Kombinace kvalitní vodky a osvěžujícího toniku vytváří dokonalou rovnováhu chuti a bublinkový zážitek. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit dokonalý drink s vodkou a tonikem a prozkoumáme některé zajímavé varianty tohoto klasického nápoje.

Když přemýšlíme o ikonických koktejlech, které osloví naše chuťové buňky a oživují společenské akce, vodka s tonikem určitě patří mezi ně. Tento snadno připravitelný a osvěžující drink je podobně jako třeba vodka a soda oblíbeným výběrem pro mnoho lidí, kteří hledají jednoduchý a elegantní způsob, jak si užít večer.

Vodka s tonikem je ideální volbou pro ty, kdo ocení čistou a chladivou chuť, kterou nabízí kombinace vodky a toniku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete podávat tento koktejl na večírku se přáteli nebo si ho dopřejete po náročném dni, jistě vás okouzlí svou jednoduchostí a osvěžujícím charakterem.

Připravit vodku s tonikem je snadné. Klíčem k dokonalému koktejlu je použití kvalitní vodky a osvěžujícího toniku. Vodka by měla být čistá, s jemnou chutí, která se nádherně prolíná s tonikem. Vhodná volba je vodka vyrobená z kvalitních surovin a destilovaná s precizností.

Pokud preferujete určitou značku vodky, můžete ji samozřejmě použít. Pokud nevíte, kterou značku zvolit, můžete se poradit s odborníkem nebo se nechat inspirovat recenzemi. Co se týče toniku, doporučuje se použít tonik s nižším obsahem cukru, který umožní skvělou harmonii chutí s vodkou.

TIP: Milovníci tequily si zajisté oblíbí ikonický drink tequila sunrise.

Vodka tonic
Koktejl z vodky a tonicu můžete ozdobit podle své fantazie.

Koktejly s tonicem

Koktejly s tonicem jsou v poslední době stále populárnější volbou mezi milovníky mixologie. Kombinace osvěžujícího toniku a různých alkoholických nápojů tvoří širokou škálu chutí a textur, které uspokojí i ty nejnáročnější chuťové pohárky. Tonic je vynikajícím doplňkem, který přidává bublinky, lehkou hořkost a citrusový závan do koktejlů, čímž je oživuje a dává jim unikátní charakter.

Od klasických koktejlů jako Gin & Tonic po moderní variace s vodkou, rumem, tequilou nebo dokonce nealkoholickými verzemi, koktejly s tonicem nabízejí širokou paletu možností a skvělou příležitost experimentovat s různými kombinacemi chutí.

Bez ohledu na vaše preference a oblíbený alkoholický nápoj, určitě najdete koktejl s tonicem, který vám bude chutnat a který vás nadchne svou osvěžující a lehce hořkou povahou.

Drinky s tonikem

Drinky s tonikem jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají osvěžující a elegantní koktejly. Tonik je nápoj s lehkou hořkou chutí, která se skvěle doplňuje s různými alkoholickými ingrediencemi. Jedním z nejznámějších koktejlů s tonikem je Gin Tonic, který kombinuje aromatický gin s osvěžujícím tonikem a plátkem citrusu jako dokonalou ozdobou.

Jiné varianty obsahují vodku, rum nebo dokonce aperitivy, jako je Aperol nebo Campari, které přidávají do drinku komplexnost a jemnou hořkost. Bez ohledu na to, zda preferujete klasickou kombinaci ginu a toniku nebo experimentujete s novými příchutěmi a ingrediencemi, drinky s tonikem nabízejí osvěžující a pikantní zážitek, který osloví vaše chuťové pohárky.

Vodka s tonicem – recept

Zde je návod na přípravu nejlepší vodky s tonikem, jednoho z nejjednodušších míchaných nápojů všech dob. Tento dvousložkový koktejl je bublinkový, citrusový a osvěžující.

Vodka s tonicem je vděčným party drinkem, servírovat ji ale můžete také v rámci romantického večera.

TIP: Vyzkoušejte také varianty na koktejl Cosmopolitan.

Ingredience na vodku s tonicem

 • 45 ml (3 lžíce) vodky
 • 120 ml (½ šálku) tonikové vody
 • led na podávání
 • 1 citronový klín
 • 1 limetka a další na ozdobu

Postup na vodku s tonicem

 1. Naplňte sklenici ledem.
 2. Přilijte vodku a několikrát zamíchejte. Přes barovou lžičku nalijte do sklenice tonikovou vodu (pro zvýšení bublinek).
 3. Vymačkejte šťávu z 1 citronu a 1 limetky. Vymačkané klínky přidejte do nápoje a poté do sklenice přidejte další limetkový klín jako ozdobu.
Vodka tonic
Vodku s tonicem si nemusíte nutně dávat jen v barech.

Růžový tonic – recept

Růžový tonic je elegantní a osvěžující nápoj, který se stává stále populárnějším mezi milovníky koktejlů. Kombinace růžového grapefruitového džusu, citrusového toniku a aromatických bylin tvoří harmonickou a lahodnou chuťovou kompozici.

V tomto receptu vám ukážeme, jak jednoduše připravit svůj vlastní růžový tonic a dostat se do světa koktejlů s elegancí a stylovým twistem.

Ingredience na růžový tonic

 • 60 ml růžového grapefruitového džusu
 • 120 ml citrusového toniku
 • 30 ml ginu
 • ledové kostky
 • plátky grapefruitu a rozmarýnu na ozdobu (volitelné)

Postup na růžový tonic

 1. Do koktejlového šejkru nebo vysokého sklenice přidejte ledové kostky. Tím zajistíte, že váš růžový tonic zůstane hezky osvěžující.
 2. Přidejte 60 ml růžového grapefruitového džusu do šejkru nebo sklenice.
 3. Přidejte 30 ml ginu. Gin přidá do růžového toniku výraznou bylinnou notu a dodá mu zajímavou složku.
 4. Nalijte 120 ml citrusového toniku do šejkru nebo sklenice. Citrusový tonik přidá do nápoje lehkou hořkost a bublinky, které ho oživí.
 5. Důkladně zamíchejte šejkrem nebo lžičkou, pokud používáte sklenici. Tím se zajiští, že se všechny složky propojí a rovnoměrně rozloží.
 6. Pokud chcete, ozdobte svůj růžový tonic plátky grapefruitu a rozmarýnem. To dodá nápoji vizuální atraktivitu a ještě více zvýrazní jeho aroma.
 7. Růžový tonic podávejte ihned po přípravě. Nalijte ho do sklenice a užívejte si jeho elegantní a osvěžující chuť.

Poznámka: Pokud preferujete méně alkoholickou verzi, můžete množství ginu snížit nebo ho zcela vynechat. Růžový tonic si můžete přizpůsobit svým chutím a experimentovat s různými ingrediencemi, jako jsou byliny nebo plody, abyste vytvořili svůj vlastní unikátní koktejl.

Vodka tonic – recept

Vodka Tonic je osvěžující a oblíbený koktejl, který spojuje výraznou chuť vodky s jemností toniku. Tento jednoduchý recept vám umožní si připravit dokonalý Vodka Tonic přímo doma.

Ingredience na vodka tonic

 • 60 ml vodky
 • 120 ml toniku
 • ledové kostky
 • plátek citronu nebo limetky (jako ozdoba)

Postup na vodka tonic

 1. Připravte si vysokou sklenici, která pojme celý koktejl
 2. Naplňte sklenici ledovými kostkami tak, aby byla zhruba z poloviny plná.
 3. Přidejte do sklenice 60 ml vodky. Můžete použít oblíbenou vodku podle vašeho výběru.
 4. Poté přilijte 120 ml toniku do sklenice. Můžete zvolit klasický tonik nebo experimentovat s různými příchutěmi, jako je třeba tonik s příchutí citrusů.
 5. Jemně promíchejte obsah sklenice pomocí míchačky nebo dlouhé lžíce, aby se všechny ingredience propojily.
 6. Na okraj sklenice přidělejte plátek citronu nebo lime jako ozdobu.
 7. Vychutnejte si svůj osvěžující Vodka Tonic.

Koktejl z tonicu a vodky – recept

Koktejl z tonicu, vodky a martini je sofistikovaný nápoj, který kombinuje jemnost martini se svěžestí tonicu a silou vodky. Tento recept vám umožní si vychutnat vyvážený a osvěžující koktejl s příjemným šmrncem.

Ingredience na koktejl z tonicu a vodky

 • 45 ml vodky
 • 30 ml suchého martini
 • 90 ml toniku
 • ledové kostky
 • plátek citronu nebo limetky

Postup na koktejl z tonicu a vodky

 1. Připravte si koktejlovou sklenici a naplňte ji ledovými kostkami.
 2. Do sklenice přidejte 45 ml vodky. Zvolte vodku podle svého oblíbení.
 3. Přilijte 30 ml suchého martini. Martini dodá koktejlu jemnost a lehkou hořkost.
 4. Nalijte 90 ml toniku do sklenice. Tonik přidá osvěžující bublinky a dochuť.
 5. Jemně promíchejte obsah sklenice pomocí míchačky nebo dlouhé lžíce, aby se všechny ingredience propojily.
 6. Na okraj sklenice připevněte plátek citronu nebo limetku jako ozdobu.
 7. Vychutnejte si tento elegantní a osvěžující koktejl z tonicu, vodky a martini.
Vodka tonic
Do koktejlu můžete přidat i limetku.

Drinky z vodky a toniku představují skvělou alternativu pro ty, kteří preferují jednoduché a osvěžující koktejly. Kombinace vodky s tonikem vytváří harmonický a vyvážený mix chutí, který potěší každého milovníka koktejlů.

Vodka Tonic je klasickou volbou, která je snadno připravitelná a zároveň poskytuje dostatečný prostor k experimentování s různými příchutěmi a ozdobami. Zatímco plátek citronu nebo lime přidává do drinku svěžest, můžete vyzkoušet i další přísady, jako jsou bylinky, bobule nebo dokonce exotické ovoce, abyste přinesli do svého Vodka Tonicu vlastní osobitost.

Ať už si užíváte tento koktejl na večírku, na terase nebo večeři s přáteli, drinky z vodky a toniku vám poskytnou zážitek plný chuťových kontrastů a osvěžení. Takže si vezměte sklenici, zamíchejte vodku a tonik a připravte se na vychutnání tohoto jedinečného nápoje.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang