Snídaně do postele: Tipy na jednoduché varianty

Magazín
selectivefocusofyoungcoupletouchingeachothernearcoffee

Snídaně do postele bývají součástí ideální představy o dokonalém ranním nastartování. Obzvláště pokud nám ji někdo udělá a do postele donese. Probuzení rozmanitou vůní čerstvé kávy a vašeho oblíbeného pečiva a jiných dobrot. Sen mnoha z nás. Co nám ale ještě více umocní tento zážitek, je kvalitní postel a matrace 90×200.

Snídaně do postele ale mohou představovat možná rizika, a to i v případě, máte-li snídaňový podnos. Člověk se může nevhodně pohnout – a rázem je nehoda na světě. Než se pro takovou snídani rozhodneme, měli bychom zvážit, zda je vaše matrace 90×200 opravdu ideální. Doporučován je určitě snímatelný potah matrace nebo její chránič. Pokud máte obojí, není třeba se laskominám v posteli zcela vyhýbat.

Snídaně do postele nasladko

Jste-li doma milovníci sladkého, takové palačinky, lívance, muffiny s borůvkami a wafle budou jasnou volbou. Můžete je obohatit o marmeládu, čokoládovou polevu, cukr, ovoce, sirup – fantazii se meze nekladou. Z takového přílivu energie budete čerpat celé dopoledne.

Vejce jsou záruka

Vejce na několik způsobů – a všechny jinak delikátní. Míchaná vajíčka, volská oka, vejce Benedikt s holandskou omáčkou – kdo by odmítl. Vše můžete doplnit dalšími pochutinami jakou je šunka, sýr, bylinky, zelenina a čerstvé pečivo nebo křupavý toast.

Toasty mnoha podob

Čerstvý toast namazaný máslem, které se na něm krásně rozplyne. Toasty můžete mít v podobě sladké i slané. Patří na ně cokoliv, dle vašich preferencí. Můžete si připravit i různé pomazánky, například avokádová je chutná volba. Dále pak třeba i vajíčková, domácí lučina z tvarohu, hummus, či ředkvičková. 

Croissanty, čerstvé pečivo

Obojí je možné po domácku vyrobit, nebo si zajít koupit. Vše ale vyžaduje lehké přivstání si. Nicméně vyplatí se. 

Ovoce a zelenina

Záleží, zdali sáhnete po snídaní sladké, nebo slané variantě snídaně. K míchaným vajíčkům se bude hodit nakrájená okurka nebo cherry rajčata. Sladké pečivo bude skvěle doplňovat například pomeranč.

Káva a čaj

Bez těchto dvou teplých nápojů si dokonalou snídani nelze představit, obzvláště máme-li obtíže se po ránu rychle nastartovat.

Ovocné džusy a voda

V případě, že jste zvolili kávu, je na místě ji doplnit o další tekutinu. Perfektní možností jsou ovocné džusy nebo obyčejná voda, která též dopomůže k nastartování organismu a jeho správné funkci. 

Jaké snídaně preferujete vy?

Kategorie:

Magazín

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang