Limonáda z kokosové vody, jahod a granátového jablka

LimonádyNápojeVeganskéVegetariánskéZdraví

Venku začínají být pořádná horka a to je přesně ta chvíle na vychlazenou osvěžující limonádu. Limonády v obchodech už nepiji dávno, jsou plné cukru, konzervantů, barviv a jiných chemických látek, které tělo neosvěží a už vůbec mu nedodají nic dobrého. Nejraději mám kohoutkovou vodu, opravdu si na ní pochutnám, ale občas dostanu chuť na něco sladšího a ovocného. A od té doby, co jsem objevila kouzlo kokosové vody, hrozně ráda připravuji letní limonády právě z ní.

Kokosová voda je takový malý zázrak, který v sobě skrývá neuvěřitelné množství cenných látek pro naše tělo. Velký obsah elektrolytů napomáhá k hydrataci těla a dodá mu potřebnou energii třeba při sportovním výkonu. A hlavně skvěle chutná a její přirozeně sladká chuť je úžasná právě pro přípravu limonád.

Nejlepší je kokosová voda přímo z mladého kokosu, který nejraději kupuji od firmy Mladý kokos. Tohle není reklama, ale jejich kokosy jsou opravdu nejlepší.

Ingredience

Budeme potřebovat:

  • 300 ml kokosové vody
  • 3 lžičky zrnek z granátového jablka
  • 5 lístků máty
  • 4 jahody

A postup je již jednoduchý.

Postup přípravy

Kokosovou vodu slijeme z mladého kokosu nebo koupíme neochucenou v obchodě v krabici (dejte pozor, abyste koupili 100% čistou vodu bez konzervantů) a nalijeme do mixeru. Přidáme zrnka granátového jablka, jahody a mátu a vše společně rozmixujeme.

Přidáme pár kostek ledu a vychutnáváme.

Dalším receptem z kokosu může být velmi oblíbené a zdravé kokosové máslo.

IngredienceRecept

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang