8 nejlepších proteinových smoothie receptů, které pomohou shodit břišní tuk – recept

Léčivé nápojeNápojeSmoothiesSnackySnídaně
8-nejlepsich-proteinovych-smoothie-receptu-ktere-pomohou-shodit-brisni-tuk-9464331

Když přemýšlíte o odbourávání tuku, většina z nás má na mysli podkožní tuk: typ tuku, který se nachází pod kůží a o který přijdete jako první, když sníte méně kalorií, než spálíte.

Méně jsme obeznámeni s břišním tukem, kterému se také říká viscerální tuk, tedy „škodlivý“ typ tuku. Tento tuk obepíná vaše vnitřní orgány a výrazně zvyšuje riziko některých onemocnění.

Když se snažíte odbourat tuk, je důležité zaměřit se také na břišní tuk a snadným způsobem, jak toho dosáhnout, je pití proteinových koktejlů.

Bylo prokázáno, že přidání bílkovin do stravy snižuje hladinu břišního tuku a následně snižuje riziko onemocnění souvisejících s břišním tukem, jako jsou kardiovaskulární onemocnění a diabetes 2. typu.

smoothie-ktere-pomohou-shodit-brisni-tuk-3577814
Smoothie recepty, které pomohou shodit břišní tuk.

Acai smoothie s borůvkami

Superpotravinou v této smoothie misce je na antioxidanty bohaté acai, která obsahuje devět gramů bílkovin a pět gramů vlákniny z jogurtu, chia semínek a pekanových ořechů.

Chia semínka jsou dobrým zdrojem rostlinných omega-3 mastných kyselin, což je živina, u které bylo prokázáno, že příznivě ovlivňuje složení tělesného tuku prostřednictvím různých mechanismů, jako je zlepšení citlivosti na inzulín a boj proti zánětům.

I když můžete některé omega-3 kyseliny získat z rostlin, jako jsou chia semínka, omega-3 mastné kyseliny v rybách jsou biologicky dostupnější, což znamená, že je vaše tělo dokáže využít efektivněji.

Čokoládovo-kokosovo-banánové smoothie

Úder na spalování tuků v břišní dutině přináší řecký jogurt s dvojitou porcí tuku díky kokosu, který podle výzkumů obsahuje tuk zvaný triglyceridy, jenž může výrazně snížit celkové množství tuku uloženého v těle.

Paleo smoothie z jogurtu a granoly

Zapomeňte na lžičku a vypijte parfait. Smíchejte svůj oblíbený jogurt, müsli a semínka s odměrkou rostlinného proteinového prášku a připravte si sytou snídani, která vás zasytí až do oběda.

Čokoládové smoothie z tofu

Použití tofu v tomto receptu na smoothie nejenže pomáhá zvýšit jeho sílu při spalování břišních tuků díky 5 gramům rostlinných bílkovin ve čtvrtině šálku, ale také dodává tomuto rozmixovanému nápoji hedvábně hladkou strukturu.

Smoothie z kešu másla a malin

Další způsob, jak do smoothie zařadit bílkoviny, je možná nečekaný: tvaroh. Tento krémový mléčný výrobek se obvykle konzumuje po lžičkách, ale je také vítaným doplňkem tohoto krémově růžového nápoje, který obsahuje mražené maliny.

Bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny obsažené v ořechových máslech pomáhají udržet pocit sytosti po delší dobu a podporují vyrovnanou hladinu cukru v krvi až do oběda, což je důležité pro úspěšné a udržitelné hubnutí. Vyměnit je můžete za mandlové máslo nebo ořechové máslo.

smoothie-z-kesu-masla-a-malin-7443892
Smoothie z kešu másla a malin.

Čokoládové smoothie s lískovými oříšky

Po jednom doušku tohoto smoothie vám nebude chybět oblíbená čokoládovo-oříšková pomazánka. Použijte proteinové směsi na bázi hrachu namísto syrovátkových bílkovin, protože mléčné výrobky jsou pro velkou část populace zánětlivou potravinou.

Mexická čokoládová smoothie miska

Díky řeckému jogurtu, tofu a praženým mandlím a mandlovému mléku obsahuje tato smoothie miska 11 g bílkovin, které vám pomohou spalovat břišní tuk.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang