Ořechové sušenky z ovesných vloček

DezertyPro dětiSnackySušenky

Stále vás popadají přes den chutě na nějakou sladkost, ale nechce porušit váš režim? Upečete si jednoduché zdravé sušenky, které s přehledem zaženou vaše chutě a uspokojí vaši touhu po sladkém. Díky ovesným vločkám jsou vhodné jako zdravá a vydatná svačinka. Výborně ale poslouží také k snídani, pokud je doplníte např. kvalitním bílým jogurtem.

Jejich příprava je velice jednoduchá a hravě do ní můžete zapojit svoje ratolesti, které si tuto mírně upatlanou sladkou práci zamilují. Vy navíc můžete mít dobrý pocit z toho, že jim předáváte takto nenásilnou formou návyky zdravého stravování a životního stylu.

Ingredience

Budeme potřebovat:

  • 2 šálky ovesných vloček
  • 1 šálek ořechů /lískové, mandle, vlašské)
  • 1 šálek jablečného pyré
  • 1 lžička skořice
  • špetka soli

Postup zní takto.

Zdravé sušenky – postup přípravy

Příprava těchto zdravých ovesných sušenek je více než jednoduchá a zvládnete ji během chvilky. Nejprve si v míse smícháme suché ingredience, tzn. ovesné vločky a nahrubo posekanými ořechy, skořicí a špetkou soli. Nakonec vmícháme jablečné pyré a důkladně promícháme. Z takto připravené směsi tvoříme na plech vyložený pečícím papírem sušenky libovolného tvaru. Já použila k vytvoření kulatého tvaru kulaté vykrajovátko, do kterého jsem vždy namačkala lžíci sušenkové směsi.

Připravené sušenky pečeme cca 15 minut na 180 stupňů.

Poznámka: Jablečné pyré si velmi snadno vyrobíte tak, že necháte jablka v hrnci dusit do úplného změknutí a rozvaření. Pro dokonale hladkou konzistenci je můžete ještě rozmixovat v mixeru. Takto připravené pyré je skvělým pomocníkem při pečení zdravých sušenek a koláčů, dodá jim sladkost a krásně udrží těsto pohromadě.

A chutné jsou z ovesných vloček také lívance, vyzkoušet se vyplatí tento recept na lívanečky z ovesných vloček.

IngredienceRecept

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang