Guaraná Antarctica – z Brazílie až do Prahy!

Magazín

Když strávíte v Brazílii víc než tři týdny, zaručeně si vybudujete pevný vztah s guaranovou limonádou. Konkrétně to bude láska na celý život.

A pokud se do Brazílie nepřestěhujete, máte jen pár možností, jak si guaranovou limonádu dopřát alespoň občas.

  • Zajít do Brasileira (v Praze u Staroměstského náměstí nebo ve Sovanském domě). Mají ji tam, plechovka stojí ne moc krásných 75 Kč.
  • Zajet občas do Portugalska, odtud se k nám dováží.
  • Poprosit kamaráda, který je v Brazílii, aby vám nějakou dovezl. To je trochu problém, protože žádný kamarád není tak dobrý, aby vám vezl v batohu hektolitry limonády. Navíc chudákovi hrozí, že mu na letišti vše vybalí kvůli podezření na pašování ananasu (nebo co jim to na tom rentgenu připomíná).
  • Občas je Guaraná Antarctica k dostání i v některých fitkách a úplně náhodně i v některých prodejnách. V jednotkách kusů a ceny taky nic moc.

Tohle pro mě platilo doteď. Ale teď jsem rychlou náhodou přes pár doporučení narazila na geniální řešení. Guaranu do ČR dováží pan Jurč z guarana-antarctica.cz a tamtéž se dá koupit. Cena je podstatně lepší než jinde, 27 Kč za třetinkovou plechovku.

Je to velkoobchod, ale není problém objednat si ji „soukromě“ – jen to musí být aspoň 24 kusů. Po Praze ji pak dokonce rozvezou zdarma. Navíc prý se už začíná pomaličku rozšiřovat a dodává se stále na více míst, brzo tedy třeba i někde, kam běžně člověk chodí.

Pokud budete guaranovou limonádu ochutnávat poprvé, je na místě varování. Je dost sladká, nemusí chutnat každému.

Nutné je pít ji s ledem (nebo ledově vychlazenou), jinak to fakt moc dobré není.

Kategorie:

Magazín

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang