Oslavte den štěstí chutnou snídaní. Tyto potraviny vám vykouzlí úsměv

Magazín

Chutné jídlo je základ každého úspěšného dne. O to lépe, když tímto způsobem doplníte potřebnou energii a zázrakem tak navodíte dobrou náladu.

Snídaně sice nebývají nejzářivějším jídlem dne, ale to jim rozhodně neubírá na důležitosti.

Štěstí do 5 minut

Typickou „šťastnou“ potravinou je banán. Toto exotické ovoce obsahuje tryptophan, druh proteinu, který vaše tělo přemění na serotonin. Nedostatek tohoto hormonu totiž způsobuje skleslou náladu, poruchu spánku či dokonce depresi.

Při konzumaci banánů se tedy určitě neomezujte – čím více jich sníte, tím větší pravděpodobnost, že váš den bude plný úsměvných zážitků. Banány můžete jíst syrové nebo vyzkoušejte například rychlé banánové palačinky.

Další potravinou pro veselou snídani jsou borůvky. Ty vám zlepší náladu díky vysokému obsahu antioxidantů a vitamínu C. Kromě dobré nálady vám dodají energii a navíc zbaví tělo volných radikálů a toxinů, které poškozují orgány a způsobují řadu nemocí. Borůvky nejlépe chutnají v domácím smoothie.

Úsměv během 5 až 10 minut

Ořechy, kromě toho, že jsou bohaté na bílkoviny a minerální látky, obsahují omega-3 mastné kyseliny, které také zlepšují náladu. Stejný účinek má například i mák, který již od nepaměti využívají hospodyňky na zklidnění těla a mysli.

Mák obsahuje množství bílkovin a vlákniny, přičemž je bohatý i na železo, hořčík, vápník či vitamin E. Kombinací těchto dvou potravin dosáhnete vynikající nálady během celého dne. Jejich chutě se výborně propojí například v ovocném pudinku z quinoi.

Jednoduchý trik na zlepšení nálady je káva. Důkazem je i studie z Brazílie, která svědčí o tom, že při každodenní konzumaci kávy trpí lidé méně depresemi. Nejlepší káva je však čerstvě mletá.

Pokud si přivstanete a dáte si tu námahu sami umlít kávu, doplníte tak tělu velkou dávku antioxidantů, zpomalíte stárnutí a naopak zrychlíte metabolismus. A to už úsměv na tváři vykouzlí samo o sobě. Zužitkovat můžete i zbytek mleté kávy, a to jak v domácnosti, tak i v zahradě.

Vylepšete si náladu za 15 minut

Látku fenyletylamin, kterou naše tělo vyplavuje zejména během zamilovanosti, obsahuje i pravá hořká čokoláda. Podporující látky jsou i kofein nebo theobromin, které stimulují k větším výkonům, čímž vytvářejí lepší náladu.

K snídani je dobrou volbou například brownies čokoládový koláč, který zvládnete i za 15 minut.

Kategorie:

Magazín

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang