Palačinka Dutch baby pancake s červeným pomerančem a černým sezamem

DezertyLívanceMagazínSladká jídla
dutch2bbaby2b252822529-5106110

Tohle byla asi nejlepší snídaně vůbec. No dobře, to říkám vždycky. Já vím! Když já si pokaždé myslím, že tomu tak je. Fakt, přísahám. Dnešní tvrzení vám ale může dosvědčit nejen můj budoucí muž, ale i naše kočka.

Kousek Dutch baby na červeném talířku, původně plánovaný pro mě, se totiž záhadně ztratil. Podezřívala jsem muže, že už hlady nevydržel (ono totiž čekat, než něco připravím, naaranžuju – no jo, uznávám, není to úplně špičková práce, ale i tak to zabere dost času – a nafotím, je totiž po ránu dost náročné, i když hlavně pro mě) a prostě ho čmajznul z talíře, když jsem si odskočila.

Vyčinila jsem mu na tři doby, proč jako krade z talíře pracně a velmi profesionálně naaranžovanou porci, když má v pánvi ještě celou polovičku, kterou pro mě za mě může sníst celou. Tvářil se zmateně. Jak by taky ne. Nebyl to totiž on, kdo si tajně na tenhle kousek brousil své ostré zuby. Byla to Sue. Pozůstatek okousaného Dutch baby jsme záhy našli pod stolem. Chtěla jsem jí vzteky vykostit, ale stačil jeden jediný slaďoučký pohled ve stylu Kocoura ze Shreka a nedokázala jsem ani zvýšit hlas.

Nebylo to poprvé. Už takhle zlikvidovala štůsek brusinkových lívanců připravených na nazdobení na talířku na lince. Ohlodala jich všech šest pěkně kolem dokola. Že si nepamatujete brusinkové lívance? Správně, přesně proto. Z ošatky na pečivo si vytáhla čtvrtku chleba zabalenou v pytlíku, ten roztrhla a vykousala celou střídku. Mohla bych pokračovat téměř do nekonečna. Kdyby neměla celý den plnou misku s granulkami a nechodila ještě užírat Pilině, neřeknu ani popel. Ale ona je prostě Otesánek! Jednou se vzbudíme a budeme mít oba okousané nohy!

Očividně miluje snídaně stejně jako my. To jí zase nelze mít za zlé. Krom lásky k snídaním má však ještě jednu zálibu, kterou tedy rozhodně nesdílíme. Hryzání kabelů. Má to rozdělené – Davidovi konzumuje sluchátka (zatím jsme na čísle 4) a mně nabíječky (zatím 3). Pokud jsou navíc zapojené v zásuvce, tím líp. Je to prostě malý úchylák.

Naposledy naporcovala na tisíc maličkých kousíčků nabíječku k mému novému služebnímu telefonu. V celku zbyla jenom část do zásuvky a konektor do mobilu. A to jsem měla fakt radost, že mám konečně novou nabíječku, která drží pohromadě a nabíjí. Jsem naivka Jo, vlastně překousala i kabel k počítači a ten k akušroubováku.

Vzhledem k tomu, že má Sue paměť rybičky Dory, žádný z výprasků za rozkousaný kabel si nepamatuje (a nebo je jí to naprosto šumafuk, možná má navíc sklony k masochismu, úchyl, úchyl, úchyl!). Taky vám přijde že máme místo kočky psa? Říkáme jí teď Kočkopse. 

Tuhle snídani ale každopádně zkuste. Je nejlepší! Tedy minimálně do té příští Doporučuje jedna kočka ze dvou. Vlastně by jí doporučila i ta druhá, ale ta ví, co se sluší a patří.

Dutch baby palačinka s červeným pomerančem a černým sezamem

Ingredience:

 • 3 velká vejce (nebo 4 malá)
 • 1/3 hrnku hladké mouky
 • 1/3 hrnku celozrnné mouky
 • 1 lžíce sypké stévie
 • 2/3 hrnku mléka
 • 1 špetka soli
 • 1 lžička vody z pomerančových květů
 • strouhaná kůra z 1 pomeranče (dobře omytého)
 • 1 lžíce másla
 • 1 lžíce černého sezamu

K podávání:

 • řecký jogurt
 • rýžový sirup
 • 2 červené pomeranče nakrájené na plátky
 • černý sezam

Postup

Troubu vyhřejte na 220°C. Pánev, u které jste si zcela jistí, že tuto teplotu zvládne (nesmí mít žádné plastové části nebo citlivý povrch), vložte do trouby a nechte jí nahřát. 

Vejce, oba druhy mouky, stévii, mléko, sůl a vodu z pomerančových květů vložte do mixéru a 2 minuty mixujte.

Když jsou trouba i pánev nahřáté, vyndejte pánev a vhoďte do ní máslo. Zakružte pánví, aby máslo pokrylo celou její plochu (včetně stran). Na vteřinku vraťte do trouby, aby se máslo nahřálo, ale nesmí se spálit. Na to pozor!

Vytáhněte pánev s máslem z trouby, vlijte do ní těsto, posypte sezamem (sezam lze i vmíchat do těsta, nechám na vás, kterou možnost zvolíte) a vraťte do trouby. Pečte 20 minut. 

Podávejte ihned po vytažení s trouby. Třeba jako já s řeckým jogurtem (co já taky nepodávám s řeckým jogurtem), rýžovým sirupem a plátky červeného pomeranče.

Redakce Receptik.cz

IngredienceRecept

© 2023 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang