Co se stane s vaším tělem, když pijete zelený čaj na hubnutí – recept

Léčivé nápojeNápoje
co-se-stane-s-vasim-telem-kdyz-pijete-zeleny-caj-na-hubnuti-3703867

Chcete shodit pár kilo? Bohužel neexistuje žádná zázračná pilulka, která by zázračně pomohla rychle zhubnout. Shazování tuku vyžaduje pečlivou kombinaci správné stravy, cvičení, omezení stresu a dostatku spánku.

Pokud potřebujete v tomto směru trochu pomoci, zde je několik tipů, které musíte podle odborníků na výživu dodržovat, abyste zhubli. Rozhodně pomůže, pokud budete pít zelený čaj na hubnutí. Zelený čaj je něco velmi podobného elixíru na hubnutí, nápoj, který pomůže zrychlit metabolismus, regulovat hladinu cukru v krvi a odbourat břišní tuk.

zeleny-caj-na-hubnuti-8254551
Zelený čaj na hubnutí.

Ačkoli se zelený čaj dodává v mnoha různých formách, jeho antioxidanty pomohou shodit kila a dosáhnout výsledků, které jste hledali. Zde se dozvíte, co se děje s vaším tělem, když pijete zelený čaj na hubnutí.

Aktivuje „dobré“ tuky

Vaše tělo se skládá ze dvou typů tuku: bílý tuk a hnědý tuk. Zatímco bílý tuk je typ tuku, který obvykle známe jako mazlavou hmotu v našem těle, která se objevuje, když přibíráme na váze, hnědý tuk ve skutečnosti může pomoci zhubnout.

Hnědý tuk, ačkoliv je ho v těle mnohem méně, je metabolicky aktivní a spaluje kalorie. Hnědá hmota může také pomáhat odsávat bílý tuk z těla a přispívá ke zlepšení hladiny inzulínu. Hnědý tuk je v podstatě něco jako kouzelný jednorožec tuku v těle a dospělí jej nemají příliš mnoho.

Odstraňuje břišní tuk

Nejsilnějším katechinem v zeleném čaji je EGCG, což je sloučenina, která je zodpovědná za většinu hubnoucích účinků zeleného čaje. Kromě toho, že EGCG zrychluje metabolismus a podporuje odbourávání tuků, může také blokovat tvorbu nových tukových buněk.

Jedna studie zjistila, že muži, kteří pili zelený čaj obsahující 136 miligramů EGCG, během tří měsíců zhubli dvakrát více než skupina s placebem a ztratili čtyřikrát více břišního tuku. Množství EGCG v zeleném čaji se liší, ale průměrný vařený čaj obsahuje 25-86 mg v jedné porci.

Chcete-li získat více EGCG, zvolte zelený čaj matcha; v práškovém čaji matcha může být obsah této živiny až 137krát vyšší.

Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi

Zvýšená hladina cukru v krvi může vést k přibírání na váze; nejenže vysoká hladina cukru v krvi může v těle vyvolat ukládání glukózy ve formě tuku, ale může také vést k nezdravým chutím a poklesu energie. Naštěstí zelený čaj může pomoci vše vyrovnat.

pomaha-regulovat-hladinu-cukru-v-krvi-6824590
Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi

Japonští i mexičtí vědci zjistili, že antioxidanty obsažené v zeleném čaji omezují celkové množství sacharidů, které tělo po jídle vstřebá, což v konečném důsledku zlepšuje metabolismus cukru.

Pomáhá při cvičení

Cvičení samo o sobě je pro hubnutí prospěšné. Ačkoli strava hraje větší roli než cvičení, fyzická aktivita má stále výhody pro hubnutí, jako je spalování kalorií, budování svalové hmoty spalující tuky a zrychlení metabolismu. Ve spojení se zeleným čajem je však ještě silnějším bojovníkem proti tukům.

Pomáhá také zotavit se po tréninku

Cvičení je nezbytnou součástí každého plánu hubnutí, ale bolestivost a zotavování po intenzivním tréninku mohou lidi zdržet od posilovny déle, než by chtěli. Právě zde přichází ke slovu zelený čaj.

Polští vědci zjistili, že účastníci studie, kteří po dobu jednoho týdne každý den konzumovali tři šálky tohoto nápoje, měli méně markerů poškození buněk způsobených odporem při cvičení. Vyplatí se tedy dopřát si šálek zeleného čaje před cvičením i po něm.

Snižuje hladinu cholesterolu

Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu, měli byste se zaměřit na pití zeleného čaje. Konzumace zeleného čaje snižuje celkový a LDL cholesterol. Pozor však na kofein. Zelený čaj kofein obsahuje méně než černý čaj, ovšem i zde opatrně s předávkováním.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang