PUMPKIN BREAD / DÝŇOVÝ CHLEBÍK PROVONĚNÝ PERNÍKEM

Magazín

img_0641-2895284 Tohle je nový „must try“! Vím, že má u vás velký úspěch Cuketový chlebík, tak už bylo na čase, přijít s něčím novým 🙂 Tentokrát v hlavní roli bude dýně, perníkové koření a pekany. Chlebík chutná skvěle samostatně, stejně tak s vrstvou ghí či mandlovým máslem. Připravte si k němu jedno Zlaté mléko a nebo Horkou energizující čokoládu a užívejte pohodu podzimu 🙂 Při pečení používám silikonovou formu na chlebík ve velikosti 22x12x7 cm (má např. Tescoma). Nebo případně 6cupovou formu na bábovku. 

Ingredience:

3 šťastná vajíčka

4 lžíce olivového oleje

3-4 lžíce medu – dle chuti

4 lžíce kokosového mléka

1/2 hrnku lněných semínek – rozdrcené na mouku

2 lžíce perníkového koření – já miluju to od Sonnentoru

1 lžíce jedlé sody

špetka soli

2 hrsti pekanů – podrcených

2 lžičky sušeného zázvoru

1 lžička vanilky

img_0640-1021581 img_0639-8204769 Postup:

Předehřejte si troubu na 180°C a vyložte formu na chlebík pečícím papírem (lépe to jde, pokud ho nejdříve zmuchláte a znovu narovnáte). V míse si smíchejte všechny suché ingredience – mandlovou mouku, lněnou mouku, perníkové koření, vanilku, zázvor, jedlou sodu, špetku soli, podrcené pekanové ořechy. V mixéru si zase promixujte všechny „mokré“ ingredience – dýňové pyré, olivový olej, vajíčka, med, kokosové mléko. Tuto „mokrou“ směs nalijte do suché a pořádně promíchejte (A nebo vsypte suchou směs do mokré v mixéru a jemně promíchejte přímo v mixéru). Následně vzniklé těsto přendejte do formy, přikryjte alobalem a pečte přikryté přibližně 50 minut. (Pokud chlebík nepřikryjete, hodně zvrchu ztmavne, jako tento na fotkách 😉 a mohl by se připálit)

Dobrou chuť,
Míša

Tip: Upečte chlebík v bábovkové formě, zalijte domácí a nebo vysokoprocentní čokoládou a zasypte ořechy.. A skvělá bábovka je na světě. Já použila menší tzv. základní 6 cupovou bábovku od Nordic Ware při stejném množství surovin a při stejné době pečení. Formy prodává např. Potten & Pannen Staněk.
lr-4263531

© 2021 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang