Robot KitchenAid – láska na první pohled i na celý život?

Magazín

Robot KitchenAid je kvalitní kousek a navíc skvěle vypadá. Tomu nicméně odpovídá i vyšší cena. Nyní před vánočním pečením se bude každé domácnosti hodit ještě mnohem více. Podle všeho je to taky robot, co vydrží po generace, což je asi víc než kompenzace ceny.

Ufff, 28 barev robota?!

Přestože KitchenAid roboty jsou prakticky jen čtyři, výběr může být těžký, protože nějaké druhy mají 28 barevných variant. Pokud se člověk nemůže rozhodnout, je lepší to jít raději okouknout přímo do showroomu – ten je například v Praze ve Vršovicích.

Personál je tam na nerozhodné jedince zvyklý a nikdo si ze zdlouhavého vybírání nic dělat nebude a trpělivě mi vyskládají roboty vedle sebe, aby si roboty mohl každý porovnat.

Kam s ním?

Je to pořádný kus robota, je celokovový a váží skoro 12 kilo. Je proto dobré promyslet jeho umístění v kuchyni, aby s ním šlo snadno manipulovat. KitchenAid je ovšem hezký doplněk a tak většině lidí nevadí, když se jim vyjímá na kuchyňské lince.

Jak se mi s ním pracuje?

Není třeba se bát výklopné hlavy, jde to zlehka, Stačí povolit páčku a hlava se zvedne. Metla má 10 rychlostí, což je víc než dost. Dokáže se tak přizpůsobit jakémukoli tempu, které je potřeba.

Proč je to tak skvělý pomocník

Ačkoli kuchyňští roboti nemusí vždy všechny okouzlit, u KitchenAid bývá opravdu viditelný rozdíl. Mnohé překvapí jak moc jiná liga to je. Co je na něm tedy tak skvělého?

  • Má super vyšší mísu, vejde se toho tam spousta a hned to nestříká ven. Navíc k míse je i víko právě proti rozstříkání.
  • Jak je těžký, tak je hodně stabilní. Kam se postaví, tam stojí. Neposkakuje, ani se nehne. Ani při hnětení hodně hutného těsta.
  • I metly jsou pořádný kus kovu. U méně kvalitních robotů to občas vypadá, že dřív udolá těsto metly, než naopak.
  • Je relativně tichý.
  • Moc dobře se čistí – je celý hladký, žádné záhyby, hrany, tudíž nic, kde by se cokoliv drželo.
  • Ušlehá šlehačku i jen na dvě bombardina. S malým množstvím mívají ostatní roboti celkem problém. Tady jde metla až na dno mísy a ta je v prostředku i trochu vyboulená – což je asi pro tenhle případ ideální tvar. Je tak dobrý i na malé pečení.
  • Je super výkonný, pracuje rychle i v nižších rychlostech. Všechno zpracovává s lehkostí a lze KitchenAid nechat, ať si pracuje sám, jak umí.
  • Má univerzální port pro další KitchenAid příslušenství, o které jde snadno (a už i celkem levně) rozšířit.
  • Je krásný. Dokonce na něj existuje i speciální obleček.

Kategorie:

Magazín

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang