Jídlo – kde nakupovat, kde se najíst

MagazínZdraví

Pokud jste se také začali zajímat o stravování a životní styl palea, víte, že se jí hodně masa. Ale pozor, nejedná se o přejídání se masem. Je to komplexní stravovací systém, díky kterému dodáváme tělu minerály, vitamíny a podporujeme tak správný chod hormonů.

Maso určitě není potřeba jíst v každém chodu (jako zdroj bílkoviny). Na co se ale často zapomíná je jeho kvalita. I když ho naši předkové z dob palea snědli opravdu dost, určitě nikdy ho nevyndávali z polystyrenového obalu.

A právě v něm se často prodává zlevněný kus masa z nezdravé a špatně krmené krávy (samozřejmě nejen krávy). Pokud nevíte, kde se dá kvalitní maso pořídit, tak se určitě podívejte na tento doporučený seznam.

Kde nakupovat maso

Naše Maso – prodejna na Praze 1, popřípadě eshop 

Jejich kvalitní maso se dodává do pražských restaurací Ambiente. Seženete zde třeba vyzrálé hovězí, přeštické vepřové maso, taliány a nebo morkové kosti. V jejich obchůdku jé pořád plno a zastavit se zde můžete i na rychlého hamburgera, či tataráka. Z eshopu dováží po Praze a do okruhu 20 km. Seženete zde i vajíčka.

The Real Meat Society – prodejna na Praze 1, e-shop (bohužel pouze s osobním vyzvednutím)

V tomto obchodě najdete maso z českých zvířat z pastevních a bio chovů. Nabízejí i masové bedýnky s objednáním alespoň 48 hodin dopředu. Na eshopu najdete objednávkový formulář, bohužel si ale nákup musíte vyzvednout osobně.

thumb_img_4183_10242b252812529-4968181thumb_img_4221_1024-7743604img_42492b252812529-1916623

Rohlik.cz – eshop – rozvoz Praha, Brno

Rohlík.cz nabízí take farmářské maso a uzeniny. Dokonce mají v nabídce pár vakuovaných kousků z TRMS (The Real Meat Society). Společnosti nabízející své produkty jsou Ecoproduct, Zelenka, Světničkové kuře či Strejček. 

Nakupování na e-shopech je zkrátka pohodlné. Nabízejí nejen farmářské maso, vejce a biopotraviny, ale také věci do domácnosti a pro kojence.

Sklizeno.cz – eshop i kamenné prodejny v Praze, Brně, Hradci Králové a další

Najdete tu snad vše včetně drůbežího masa.

Svět bedýnek – eshop – konečně šance pro ostatní, co nebydlí v Praze ani v Brně

Tento e-shop se pyšní čerstvými biopotravinami všeho druhu a s rozvozem po celé ČR. Seženete zde výborné jehněčí, telecí i ryby. Bedýnky můžete namixovat podle vaší chuti. Sortiment je opravdu velký – od masa, přes ovoce a zeleninu, bylinky, vejce, pečivo až po drogérii. 

Další tipy na nákup masa

Farma U řeky Orlice – eshop – s osobním vyzvednutím na farmě + závoz Praha a Brno

Na farmě v Lípě nad Orlicí ve Východních Čechách mají také nabito super hovězím a vepřovým masem. A jejich cena se rozhodně vyplatí. Bohužel ale nemůžete být troškaři a musíte nakoupit povětšinou kilové zásoby, najdou se však i výjimky. 

Marks and Spencer food – najdi si svou prodejnu zde

Z 19 prodejen v České republice pouze v 5 nemají sekci těchto delikátních potravin. Kromě masa zde najdete vysoce kvalitní ovoce a zeleninu, britské speciality, domácí pečivo a nespočet různých delikates. 

Ryby – cerstveryby.cz, ocena48.cz, tržnice Sapa 

Popřípadě nabízí čerstvé ryby i Rohlík.cz. Pro krevety je možné zajít i do Kauflandu.

Různé asijské a vietnamské suroviny a přísady ve výborné kvalitě je možné nakoupit v pražské tržnici Sapa, která je centrem vietnamské komunity.

Kde nakupovat ovoce a zeleninu

Na prvním místě je kvalita masa. Hned na tom druhém ovoce a zeleniny. Není nad domácí úrodu, ale bohužel v bytě na sídlišti není moc šancí něco vypěstovat. Proto je možné využít klasické farmářské trhy.

V Praze mám oblíbený Jířák, ve Východních Čechách zase trhy v Doudlebách nad Orlicí. Pokud ale nenakupuji zrovna tam, snažím se řídit pravidlem – co má slupku, která se nejí, tak u toho nevyžaduji bio kvalitu. 

Pro ty, kteří si nejsou jisti, zda se poblíž jejich bydliště konají farmářské trhy, snad pomůže tento seznam trhů v ČR. Pokud chcete dovážku až domů, můžete využít již zmíněné FreshBedýnky. Jinak kvalitní potraviny včetně ovoce a zeleniny najdete i v již zmíněném M&S. 

Kde nakupovat ostatní potraviny

Co se týče mléčných produktů, ty je opět možné sehnat na farmářských trzích, na Rohlíku.cz, ve Sklizenu nebo FreshBedýnkách.


sni25cc2581mek2bobrazovky2b2017-04-252bv25c225a013-47-57-8932699

Pro vše ostatní od ořechů, bezlepkové mouky, přes semínka, raw kakaový prášek, koření, datle, kakaové máslo až po superpotraviny je možné využít e-shop Honest Market a e-shop Živá-strava-obchod.cz. Samozřejmě ale zkuste využívat obchody se zdravou výživou, které máte poblíž.

Paleo friendly places (Praha): Dock House, La Casa Argentina, Ambiente (Brasieiro, Čestr, Lokál, Naše Maso), Stejkárna, Wine Food Market, Čestr, Grosetto Marina, Restaurant Per Te, Bruxx, PuzzleSalads, Phill’s Twenty7, Home Kitchen, George Prime Steak, Potrefená husa (Vinohrady, Dejvice, Pankrác, Platnéřská)

Doporučená místa k návštěvě (Praha): Herbivore, Secret of Raw, MyRaw Café, Raw Deli, Restaurace Plevel, Rawcha, Green Factory, Maso a kobliha

Kategorie:

Magazín | Zdraví
Ingredience

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang