Nejlepší recept na Manhattan koktejl

KoktejlyLedové nápojeNápoje
koktejl-manhattan

Manhattan je klasický koktejl, který figuruje v literatuře, filmech, a který si jistě najde oblibu i u vás doma. Naučíme vás, jak si připravit koktejl Manhattan snadno a rychle.

Koktejl Manhattan je klasickým americkým koktejlem s historií sahající až do 19. století. Tento elegantní a silný nápoj se stal oblíbeným zejména mezi milovníky whisky a vermutu. V tomto článku se podíváme na historii a složení tohoto kultovního koktejlu a také se naučíme, jak si ho můžeme připravit doma.

Většina klasických koktejlů má své místo v historii a Manhattan není výjimkou. Tento koktejl se objevil v 19. století a brzy se stal oblíbeným nápojem na Manhattanu, což dalo koktejlu jeho jméno.

Manhattan se stal ikonickým koktejlem americké kultury a stále zůstává populárním mezi návštěvníky barů a milovníky kvalitních nápojů. Pokud chcete ochutnat tento kultovní koktejl, nebo se naučit, jak ho připravit sami, zůstaňte s námi.

Manhattan je koktejl s jednoduchým složením, ale to neznamená, že by nebyl bohatý na chuťové nuance. Hlavní složkou koktejlu je whisky, obvykle bourbon nebo rye, která se míchá s červeným vermutem a několika kapkami angostury bitteru.

Nápoj se obvykle podává s kouskem čerstvé pomerančové kůry a může být buď míchán nebo promíchán v mixéru. Pro milovníky silnějších nápojů může být koktejl také míchán se zálivkou z cherry likéru. Ať už si tento koktejl připravíte jakkoliv, jeho bohatá a intenzivní chuť Vás určitě okouzlí.

Manhattan koktejl
Manhattan patří mezi klasické koktejly.

Nejznámější koktejly

Koktejly jsou v dnešní době oblíbené mezi lidmi po celém světě. Tyto směsi alkoholu, ovocného džusu a dalších ingrediencí představují dokonalou kombinaci chuti a stylu. Mezi nejznámější koktejly patří několik klasických receptů, které se těší oblibě již po mnoho let.

Jeden z nejznámějších koktejlů je Martini. Tento koktejl se skládá z ginu a vermutu a je obvykle ozdoben olivou nebo citronovou kůrou. V minulosti byl považován za koktejl pro skutečné gentlemany, kteří si chtěli dopřát něco exkluzivního.

Dalším oblíbeným koktejlem je Cosmopolitan. Tento koktejl, který je známý zejména díky televiznímu seriálu Sex ve městě, se skládá z vodka, Triple Sec, limetkové šťávy a brusinkového džusu. Tento koktejl má své kořeny v 80. letech minulého století, ale jeho popularita trvá až dodnes.

Mai Tai je další známý koktejl, který pochází z Karibiku. Tento koktejl se skládá z tmavého rumu, mandlového sirupu, pomerančového a limetkového džusu a angostury bitteru. Tento koktejl se stal symbolem exotických destinací a bývá oblíbený mezi lidmi, kteří si chtějí užít chvíli na pláži.

Nejznámějším koktejlem v Mexiku je Margarita. Tento koktejl se skládá z tequily, Triple Sec a limetkové šťávy a bývá servírován s okrajem sklenice posypaným solí. Margarita je oblíbená mezi milovníky tequily a bývá často podávána v mexických restauracích.

Velké popularitě se těší také Piňa Colada, Sex on the Beach nebo třeba Tequila Sunrise či Jager bomba, mezi méně známé ale přesto velmi chutné patří baby guinness.

Manhattan koktejl recept

Manhattan koktejl je klasický míchaný nápoj, který se skládá z whiskey, sladkého vermoutu a aromatických kapek kořenového bitteru. Tento elegantní nápoj je oblíbeným koktejlem mnoha lidí a jeho recept se vyvíjel po mnoho let.

Vyzkoušejte náš recept na perfektní Manhattan koktejl a užijte si jeho typickou chuť a bohaté aroma.

Příprava

 • Příprava: 5 minut
 • Celkem: 5 minut

Ingredience na manhattan koktejl recept

 • Led k míchání
 • 60 ml bourbonu
 • 60 ml sladkého vermutu
 • 2 kapky Angostura bitters
 • 1 koktejlová třešeň na ozdobu

Postup na manhattan koktejl recept

 1. Naplňte míchací sklenici ledem do výšky několika centimetrů. Přidejte whiskey, vermut a hořkou vodu.
 2. Krouživými pohyby míchejte asi 30 sekund, nebo dokud není nápoj velmi studený (pokud chcete nápoj s menším řízem, míchejte déle).
 3. Tekutinu přeceďte do sklenice typu coupe nebo martini. Ozdobte koktejlovou třešní a podávejte.
Manhattan koktejl
Manhattan koktejl můžete ozdobit pomerančovou nebo citrovonou kůrkou.

Manhattan drink – recept

Manhattan drink je klasický koktejl, který se skládá z bourbonu nebo rye whiskey, sladkého vermutu a kořenového bitteru. Tento silný, ale elegantní nápoj má kořeněnou chuť a je oblíbeným koktejlem po celém světě.

Sledujte náš recept na dokonalý Manhattan drink a připravte si tento legendární nápoj jako profesionál.

Manhattan drink – ingredience

 • 60 ml žitné whisky
 • 30 ml sladkého vermutu
 • 2 kapky Angostura bitters
 • Ozdoba: brandovaná třešeň (nebo citronový twist, pokud dáváte přednost)

Manhattan drink – postup

 1. Do míchací sklenice s ledem přidejte žitnou whiskey, sladký vermut a hořkou whiskey a míchejte, dokud se dobře nevychladí.
 2. Přelijte do vychlazené sklenice.
 3. Ozdobte brandy třešní (nebo citronovou kroucenou větvičkou, pokud dáváte přednost).

Manhattan (nápoj) – recept

Manhattan je klasický koktejl, který se skládá ze dvou hlavních ingrediencí: rye whiskey a vermouth. Kombinace těchto složek vytváří elegantní a silný nápoj s jemnou sladkostí a kořeněnými tóny.

Do koktejlu se přidává také pár kapek angosturových kořenových bitterů a koktejl se podává s citronovou kůrou nebo visutou třešní. Zde je základní recept na Manhattan.

Manhattan (nápoj) – ingredience

 • Led
 • 60 ml žitné whisky
 • 30 ml Carpano Antica Formula nebo jiného sladkého vermutu
 • 2 kapky Angostura bitters
 • 1 třešeň maraschino na ozdobu

Manhattan (nápoj) – postup

 1. Naplňte půllitrovou sklenici ledem. Přidejte žitnou whisky, vermut a hořkou vodu a dobře promíchejte.
 2. Přelijte do vychlazeného kupé a ozdobte třešní maraschino.

Recept na koktejl Manhattan

Manhattan je klasický koktejl, který se skládá z whisky, vermutu a několika kapkách angostury bitteru. Tento osvěžující a lahodný nápoj je ideální pro ty, kteří si oblíbili míchané nápoje. Pokud hledáte elegantní a jednoduchý koktejl, Manhattan je tím správným výběrem.

Koktejl Manhattan – ingredience

 • 60 ml žitné whisky
 • 30 ml sladkého vermutu
 • 1 kapka Angostura bitters
 • 1 šálek kostek ledu
 • 1 třešeň maraschino

Koktejl Manhattan – postup

 1. Shromážděte všechny ingredience.
 2. Ve sklenici na míchání koktejlů smíchejte whisky, vermut a hořkou vodu. Přidejte led a míchejte, dokud není vychlazený.
 3. Všechny ingredience přidejte do šejkru s ledem.
 4. Přelijte do vychlazené koktejlové sklenice a ozdobte třešní maraschino.
 5. Koktejl přecedíme do sklenice a ozdobíme dvěma třešněmi maraschino.

Koktejl Manhattan – recept

Pro přípravu dokonalého koktejlu Manhattan kombinujte suchý a sladký vermut. Klasickou kombinaci chutí doplníte bourbonem, hořkou Angosturou a třešní Morello.

Koktejl Manhattan – ingredience

 • 75 ml bourbonu
 • 15 ml sladkého vermutu
 • 15 ml extra suchého vermutu
 • 2 kapky hořké Angostury
 • 5 ml třešňové vody
 • led
 • 1 proužek pomerančové kůry na ozdobu

Koktejl Manhattan – postup

 1. Nalijte všechny ingredience do míchací sklenice, přidejte kostky ledu a zamíchejte.
 2. Po dosažení požadovaného zředění přeceďte do kupé na martini.
 3. Ozdobte pomerančovou kůrou a dbejte na to, aby se oleje uvolňovaly se sklenicí a kolem ní.
Manhattan koktejl
Do Manhattan koktejlu můžete přidat třešničku.

Koktejl Manhattan je jedním z nejikoničtějších míchaných nápojů na světě a jeho recept se předává z generace na generaci. Jeho jednoduchost a zároveň vynikající chuť ho činí oblíbeným jak mezi profesionály, tak i mezi amatéry.

S několika drobnými úpravami v receptu si můžete připravit koktejl Manhattan přesně podle své chuti. Ať už preferujete tradiční verzi s rye whisky, nebo si oblíbíte verzi s bourbonem, jedno je jisté – Manhattan vám poskytne skvělý zážitek při každém doušku. Takže neváhejte a vyzkoušejte tento klasický koktejl ještě dnes.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang