Přijde mi, že jsem tu nebyla celou věčnost. Vlastně od Velikonoc a to už je pořádná doba. Víte, udělala jsem strašlivou chybu. Všechno jsem zakřikla. Strašně jsem se radovala, že jsem asi 3 celé měsíce přežila ve zdraví. Zázrak! Jenže hned jak jsem to vypustila do světa, začalo se všechno zase hroutit. Pár dní horeček v březnu. Lehli tehdy skoro všichni. Nedalo se asi čekat, že se svou historií se tomu vyhnu. Jenže já se toho od té doby vůbec nedokázala zbavit.

Vypadá to, že aby se vesmír udržel v rovnováze, musí být každá virová infekce vyvážená nějakou bakteriální. Člověk by řekl, že se to v lidstvu pěkně rozprostře, každý si odsmrká, odprská a odleží svůj podíl a bude klid. (Jako virolog vím, že to tak nefunguje, ale stejně) Ale to neee. Zdá se, že jsem na sebe svým nadšeným výrokem a neskrývanou radostí přivolala pohled zákeřného Sauronova oka. A začali se dít věci.

Od března mi prostě nebylo hej. Cítila jsem se pod psa, plížila jsem se jako stín, nazelenalou popelavou barvu a kruhy pod očima jsem skrývala pod korektorem a tvářenkou a čekala, že bude líp. Jenže nebylo. Nejdřív přišla poctivá chřipka, a protože jsem totální pako a nešetřila jsem se tolik, kolik bylo potřeba, schytala jsem následně neméně poctivou angínu.

Tři týdny horeček nejsou žádný med, vlastně se dost divím, že nemám mozek uvařený natvrdo. I když chvílemi si tak rozhodně připadám (minimálně nahniličko je určitě). Doufejme, že vesmír už je tedy opět v rovnováze. A já už snad ve středu povstanu jako fénix z popela! No dobře, tak spíš jako zombie ze zmuchlaného povlečení.

Vyplývá z toho jedno jediné hluboké poučení staré jako metuzalém. Prostě se poctivě vyležte hned napoprvé a bude klid. Spousta tekutin, tepla a spánku. Žádné přecházení a podceňování situace. Tečka. (PS: Tento postup byl schválen lékařem).

A vzhledem k situaci pro vás nemám žádný složitější recept. Bohužel nemám ani žádný v záloze, který bych teď mohla jako zázrakem vytáhnout. Ale mám pro vás recept na zhruba stoprvní palačinku Dutch baby. Na těch totiž poslední tři týdny o víkendech žijeme, protože ji připravíte během několika minut a nebo vám ji stejně rychle udělá váš úžasný budoucí manžel. 

Palačinka Dutch baby pancake s Amarettem, mandlemi a quinoou

Ingredience:

  • 3 velká vejce (nebo 4 malá)
  • 2/3 hrnku mléka
  • 2/3 hrnku hladké mouky (nebo 1/3 + 1/3 hrnku celozrnné mouky)
  • 1 lžíce sypké stévie
  • 1 špetka soli
  • 1 lžíce amaretta
  • 1 lžička vody mandlového extraktu
  • 1 lžíce másla
  • 1 hrst mandlových plátků
  • 1 hrst pufované quinoy

K podávání ovoce, kokosové kondenzované mléko a řecký jogurt.

Postup

Troubu vyhřejte na 220°C. Pánev, u které jste si zcela jistí, že tuto teplotu zvládne (nesmí mít žádné plastové části nebo citlivý povrch), vložte do trouby a nechte jí nahřát. 

Vejce, mléko, mouku (nebo oba druhy mouky), stévii, sůl, Amaretto a mandlový extrakt vložte do mixéru a 2 minuty mixujte.

Když jsou trouba i pánev nahřáté, vyndejte pánev a vhoďte do ní máslo. Zakružte pánví, aby máslo pokrylo celou její plochu (včetně stran). Na vteřinku vraťte do trouby, aby se máslo nahřálo, ale nesmí se spálit. Na to pozor! Mezitím ještě jednou krátce promixujte těsto.

Vytáhněte pánev z trouby, vlijte do ní těsto, posypte mandlovými plátky a quinoou a vraťte do trouby. Pečte 20 minut. 

Podávejte ihned po vytažení s trouby. Třeba jako já s kondenzovaným kokosovým mlékem a čerstvým ovocem. 

Redakce Receptik.cz

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang