hruskova_tasticka_-s_hrebickem_4208111-image-2-300x200-8950999

Pochmurné počasí nás může přepadnout v jakoukoliv roční dobu. Pokud někomu k zahnání této nálady pomáhají šťavnaté a sladké hrušky, tak má s naší novou hruškovou taštičkou s hřebíčkem vyhráno. A že se jedná o obyčejnou hruškovou taštičku? Ani nápad!

hruskova_tasticka_-s_hrebickem_4208111-image-2-300x200-8950999

Tato novinka z jemného plundrového těsta je plněná opravdu bohatou náplní s velkými kousky hrušek, kterou podtrhuje kořeněná chuť hřebíčku. Ten byl v dřívějších dobách ne nadarmo ceněn jako zlato.

Hřebíček je usušené poupě Hřebíčkovce vonného, který je vyzdvihován zejména pro své antibakteriální, analgetické, antiseptické, a dokonce i anestetické účinky. V případě naší novinkové taštičky ale nejvíce oceníte jeho charakteristickou a silně aromatickou hořkou příchuť.

Ta se skvěle snoubí se sladkými hruškami a jemným plundrovým těstem. Hruškovou taštičku s hřebíčkem můžete zakoupit ve vybraných prodejnách za běžnou prodejní cenu.

satecek_mak_s_rumovym_aroma_4208113-image-2-300x200-8519067

A i když vás žádné chmury netrápí, třeba si rádi zavzpomínáte na vynikající makové šátečky, které jste jako děti tak rádi mlsali u babičky. Už babičky našich babiček věděly, jak může pár kapek rumu zjemnit chuť náplně ve sladkém pečivu.

Novinkou, kterou můžete v obchodech koupit, je šáteček mák s rumovým aroma z jemného plundrového těsta. Na šátečku je na první pohled krásně vidět listování těsta a po zakousnutí se vám v ústech rozline vynikající chuť lahodné makové náplně zjemněné několika kapkami rumového aroma.

Takzvanou „třešničkou na dortu“ už je jen křupnutí zlatavé kůrky šátečku. Lahodný šáteček mák s rumovým aroma lze zakoupit ve vybraných prodejnách za běžnou prodejní cenu.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang