Palačinky plněné houbami jsou jedním z poměrně netradičních receptů, který není těžký na přípravu a nezabere moc času. Jak na přípravu palačinek s houbami?

Palačinky plněné houbami není těžké připravit a ingredience, které jsou na tento pokrm potřeba jsou dostupné ve většině obchodů s potravinami. Jak při přípravě tohoto pokrmu postupovat?

Příprava palačinek s houbami

Nejprve si připravíme palačinky. Smícháme mouku se solí. Přidáme mléko, vejce a rozpuštěné máslo a důkladně promícháme. Dáme 3 polévkové lžíce másla do malé pánve na smažení s průměrem cca 14 cm. Palačinku smažíme po obou stranách při střední teplotě do světle hněda. Zbývajících 5 palačinek usmažíme stejným způsobem. 

Poté si připravíme houbovou náplň. Máslo vložíme do studené pánve a zahříváme, dokud nezíská zlatohnědou barvu. Na máslo vsypeme jarní cibulku a houby a rychle smažíme asi 5 minut. Smícháme mouku s mlékem a za stálého míchání přilijeme k houbám. Přidáme sýr s modrou plísní a necháme rozpustit. Okořeníme. 

Poté palačinky vložíme do malých, žáruvzdorných misek. Rozdělíme na ně houbovou náplň a přeložíme přes ni palačinky na polovinu. Zapečeme v troubě na 200 stupňů.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang