Hrnkové knedlíky z mikrovlnky – recept

Hlavní jídlaHousky a rohlikyKnedlíkyMikrovlnná troubaPřílohy

Knedlíky jsou oblíbenou přílohou hlavně v Čechách. Houskové, bramborové, ovocné, kdo by je neznal. Jak připravit houskový knedlík doma, když není čas nebo šikovné ruce?

Houskový knedlík je pro babičky jídlo, které připraví bez mrknutí oka. Pro mladší generaci už to nemusí být taková hračka. Co když se člověk chce ukázat před partnerem nebo jeho rodinou, společnými kamarády nebo třeba šéfem, kteří se chystají na návštěvu. Záchranou je knedlík z mikrovlnky.

V podstatě se stále jedná o domácí knedlík, jen se maličko zjednoduší a urychlí proces. Ideálním parťákem bude kromě zmiňované mikrovlnné trouby ještě hrnek. Recept na hrníčkové knedlíky z mikrovlnky zvládne každý.

Rychlý knedlík z mikrovlnky – recept

Cílem je, získat chutný houskový knedlík, který nebude oslizlý a bude mít požadovaný kulatý tvar. Rychlost získáme nejen mikrovlnkou, také použitím kypřicího prášku. Výhodou je, že rychlý knedlík z mikrovlnky lze ochutit čímkoli. Cibulkou, uzeným, houbami, špenátem nebo petrželkou.

Dalo by se napsat, že hrnkové knedlíky z mikrovlnky jsou super rychlý recept a mají skvělý výsledek na talíři. Jedno varování přeci jen bude. Knedlík nevydrží do druhého dne, tak jako kynutý houskový knedlík. Sdělejte ho tedy všechen ve stejný den příprav.

To, že kynutý knedlík z mikrovlnky bude stejně výborný jako od babičky by bylo dost přehnané očekávání. Zdravý knedlík z mikrovlnky asi taky nikdo neočekává, avšak rychlé knedlíky z mikrovlnky zvládne opravdu každý.

Houskový knedlík z mikrovlnky lze připravit s koprovou či rajskou omáčkou nebo gulášem. Pro ty, co rádi experimentují, pak lze udělat knedlík s křupavou kachnou nebo srnčí svíčkovou.

Rychlé knedlíky z mikrovlnky jsou velmi snadné na přípravu.

Hrnkové knedlíky z mikrovlnky

Jak tedy na knedlíky z mikrovlnky? Recept je opravdu rychlý a snadný. Stačí si připravit hrnek o velikosti 250 ml.

Ingredience:

  • 2 rohlíky nebo 4 plátky toustového chleba
  • 1 hrnek polohrubé mouky
  • 1 hrnek mléka
  • 2 vajíčka
  • 4 snítky hladkolisté petrželky
  • 1 větší špetka soli
  • ½ balíčku prášku do pečiva
  • 4 lžičky rostlinného oleje

Postup:

Nakrájíme pečivo na kostičky. Lístky petrželky otrháme ze stonků a nožem je nasekáme nahrubo. V misce smícháme rohlíky s prosátou moukou a kypřicím práškem. Poté přidáme vajíčka a mléko. Mícháme do tekutější konzistence těsta. 

Připravíme si 4 hrnky, všechny vhodné k ohřevu v mikrovlnce. Každý z nich vytřeme důkladně olejem. Těsto rozdělíme do vymazaných hrnků zhruba do 3/4 hrnku. 

Všechny hrnky vložíme do mikrovlnné trouby, tak aby měli prostor se otáčet. Nastavíme na 650 až 700 W a necháme pracovat 6 minut. 

Po této době zapíchněte špejli doprostřed. Těsto nesmí lepit. Pokud lepí, pak vraťte knedlíky ještě na 1 až 2 minuty do mikrovlnky ohřát. Po vyjmutí z trouby ihned vyklopte z hrnků, pokrájejte a ihned podávejte. 

IngredienceRecept

© 2022 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang