Jahodové šílenství pokračuje a já jsem nějak neodhadla množství nasbíraných jahod na samosběru. Mrazák už přetéká k prasknutí a v lednici byla pořád hromada jahod volající po spotřebování. Jahodových receptů je mnoho, ale chtěla jsem něco nového, rychlého a samozřejmě dobrého.

Posbírala jsem tedy všechno, co mi přišlo pod ruku a vznikl skvělý krém s příchutí arašídového másla. A svačina na druhý den byla během několika minut na světě.

Díky avokádu je konzistence opravdu dokonalá a sametová. Banán zase dodá jahodám sladkost, takže už opravdu není potřeba doslazovat. No a arašídové máslo všemu dodá tu skvělou třešničku na dortu.

Jo a abych nezapomněla, krém je raw, vegan a bez lepku, takže ideální snad úplně pro všechny.

Ingredience

Připravíme si:

  • 1 zralý banán
  • 1/2 avokáda
  • 250 g jahod
  • 3 lžičky chia semínek
  • 2 lžíce arašídového másla

A jak zní postup?

Postup přípravy

Kouzlo raw dezertů a pudingů spočívá v jejich jednoduchosti. Avokádo vydlabeme a dáme do mixeru společně s pokrájeným banánem a jahodami. K ovoci přisypeme chia semínka a pořádnou dávku arašídového másla. Všechny ingredience rozmixujeme na hladký krém. Nelekejte se, že je řidší, chia semínka ho krásně zahustí.

Hotový krém naservírujeme do misek nebo sklenic a ozdobíme čerstvými jahodami. Necháme ho alespoň 2 hodiny v lednici, aby chia semínka nabobtnala a krém zhoustnul. Pak už se do něj jen s radostí a chutí pustíme!

Doba přípravy: 5 minut + 2 hodiny na odležení

Počet porcí: 4

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang