Vepřový steak je klasický pokrm, který se připravuje již desítky let. Oblíbili si ho jak domácí kuchaři, tak šéfkuchaři v restauracích. Vepřový steak je kus masa, který se obvykle získává z vepřové plece nebo kýty a může se připravovat různými způsoby. Nejoblíbenější variantou je grilování nebo smažení na pánvi.

Při správné přípravě může být vepřový steak neuvěřitelně lahodným a chutným jídlem. Klíčem k úspěchu je steak nepřevařit, protože výsledkem je tuhý a suchý kus masa. Steak by se měl připravovat tak dlouho, dokud není uprostřed sotva růžový, protože díky tomu zůstane křehký.

Vepřový steak lze před tepelnou úpravou ochutit různými způsoby. Mezi oblíbená koření na vepřový steak patří česnek, cibule, paprika, oregano a tymián. Tato koření pomohou zvýraznit přirozenou chuť steaku a lze je upravit podle osobních preferencí.

Vepřový steak na pánvi

Vepřový steak je chutný a všestranný kus masa, který se skvěle hodí ke grilování. Je plný chuti a lze ho připravovat na různé způsoby. Grilování vepřového steaku na pánvi je vynikajícím způsobem, jak zvýraznit jeho pikantní chuť.

Při přípravě vepřového steaku na pánev nezapomeňte maso vydatně osolit a opepřit. Pro zvýraznění chuti můžete přidat i další bylinky a koření, například česnek, rozmarýn, oregano nebo tymián. Když je steak připraven, předehřejte pánev na středně vysokou teplotu.

Jakmile je pánev rozpálená, přidejte trochu oleje a nechte ho rozehřát, než přidáte steak. Položte steak na pánev a nechte ho opékat asi dvě minuty z každé strany, nebo dokud se nevytvoří pěkná zlatohnědá kůrka. Snižte teplotu na střední a pokračujte v pečení dalších pět minut, přičemž steak jednou obraťte.

Když je steak hotový, měl by být uprostřed lehce růžový a propečený. Před podáváním nechte steak několik minut odpočívat. Šťáva se tak znovu rozdělí po celém steaku, takže maso bude šťavnaté a chutné.

Vepřový steak můžete podávat s jakoukoli oblíbenou přílohou, například bramborovou kaší, pečenou zeleninou nebo salátem. Lze jej také podávat v sendvičích nebo tacos. Vepřový steak připravený na pánvi bude mít u rodiny a přátel úspěch, ať už ho budete podávat jakkoli.

Vepřový steak na grilu

Jedním z nejoblíbenějších způsobů přípravy vepřového steaku je grilování, které mu dodává kouřovou příchuť a zajišťuje šťavnatý a křehký výsledek. Ať už připravujete večeři na večírek, nebo jen jídlo na všední večer, tento přehledný průvodce vám pomůže připravit lahodný vepřový steak, který vás určitě potěší.

Při výběru vepřového steaku na gril je důležité vybrat takový, který je křehký, šťavnatý a ne příliš libový. Nejlepší je hledat steaky silné alespoň jeden centimetr, protože tenčí steaky se příliš rychle propečou a mohou se vysušit. Můžete se také rozhodnout pro vepřové steaky s kostí, které jim dodají chuť a pomohou udržet šťavnatost.

Klíčem k dosažení dokonalého vepřového steaku je příprava. Před grilováním nezapomeňte steaky vydatně osolit a opepřit čerstvě mletým pepřem. Pro jemnou kouřovou příchuť lze přidat jednoduché koření z česnekového prášku, papriky a kmínu.

Když je gril rozpálený, je čas na přípravu vepřových steaků. Umístěte je na nejžhavější část grilu a opékejte asi čtyři minuty z každé strany. Že jsou hotové, poznáte podle toho, že jsou na povrchu lehce zuhelnatělé a uprostřed propečené.

Jakmile jsou steaky hotové, sundejte je z grilu a nechte je několik minut odpočívat. Během této doby se šťáva rozprostře po celém mase a zajistí šťavnatý a chutný výsledek. Když jsou hotové, podávejte vepřové steaky s oblíbenými přílohami a pochutnejte si.

Grilované vepřové steaky jsou vynikající volbou pro každou příležitost. Při správné přípravě a správných technikách pečení se vám pokaždé podaří vytvořit křehký a chutný steak. Vyzkoušejte to a vychutnejte si lahodné výsledky.

Steak by měl být alespoň jeden centimetr vysoký, aby se při grilování nevysušil.

Přílohy k vepřovému steaku

Vepřový steak můžete podávat s jakoukoli oblíbenou přílohou, například bramborovou kaší, pečenou zeleninou nebo salátem. Můžete jej také podávat s různými omáčkam. Lze jej také podávat v sendvičích nebo tacos.

Vepřový steak je klasický pokrm, na kterém si může pochutnat celá rodina. Se správným kořením a trochou trpělivosti jej lze připravit k dokonalosti.

Steaky jsou velice oblíbeným jídlem a proto si nezapomeňte také připravit rib eye steak, steak ze svíčkové nebo steak z tuňáka.

Vepřový steak – recept

Vepřový steak je neuvěřitelně chutný a všestranný pokrm, který se hodí pro různé příležitosti. Vepřový steak může být hvězdou večera, ať už pořádáte večírek, nebo chcete připravit rychlé a snadné jídlo na všední večer.

Ingredience na vepřový steak

 • 4x silné plátky vepřové kýty
 • vepřové krkovice nebo vepřové kotlety
 • olej
 • sůl
 • pepř
 • grilovací koření
 • mletý kmín

Postup na vepřový steak

 1. Plátky vepřového masa naklepeme a nařízneme po okrajích (prořízneme tučnou část).
 2. Maso okořeníme a pokapeme olejem.
 3. Olej a koření poté rozetřeme po celém mase.
 4. Pokud máme čas a nespěcháme, můžeme takto naložené maso na dvě tři hodiny dát do ledničky, aby se koření pořádně masem provonělo.
 5. Steaky pak opékáme na grilu, nebo na oleji na pánvi – pokud volíte druhou možnost, vkládejte steaky do rozpáleného oleje (pak oheň zmírněte na střední úroveň) a obraťte je až pokud budou z jedné strany skutečně opečené, ne dříve.
Mezi oblíbená koření na vepřový steak patří česnek, cibule, paprika, oregano a tymián.

Steak z krkovice 

Steak z vepřové krkovice je skvělou volbou pro ty, kteří hledají chutný a ekonomický kus vepřového masa. Tento kus vepřového masa se získává z krkovice a obvykle se krájí na tenké plátky nebo kostky. Má bohatou chuť a v kuchyni je velmi univerzální.

Steak z vepřové krkovice má skvělou strukturu a je ideální na grilování, smažení nebo třeba do dušeného masa. Má jemnou chuť, která je mírně nasládlá, a skvěle se hodí do různých pokrmů. Maso je po správné úpravě velmi křehké a šťavnaté a lze ho použít v různých receptech.

Jedním z nejoblíbenějších receptů, v nichž se používá vepřová krkovice, je klasická smažená zelenina. Tento pokrm se snadno připravuje a lze jej upravit pomocí různých druhů zeleniny a omáček. Steak se nakrájí na kostky a vaří se se zeleninou do měkka. Výsledkem je chutné a syté jídlo.

Steak z vepřové krkovice lze použít i v řadě dalších receptů. Lze jej například použít do tacos nebo burritos. Lze jej také použít do různých polévek a dušených pokrmů. Steaky lze použít také k přípravě kabobů nebo je jednoduše podávat s bramborami a zeleninou.

Steak z vepřové krkovice je skvělou volbou pro ty, kteří hledají chutný a ekonomický kus vepřového masa. Tento kus má skvělou chuť a v kuchyni je velmi všestranný. Vepřový krkovičkový steak je díky široké škále receptů skvělou volbou pro každé jídlo.

Steak z krkovice na pánvi

Vepřová krkovice je lahodný kus vepřového masa, který je často opomíjen ve prospěch oblíbenějších kusů, jako je vepřová panenka a kotlety. Ale jakmile ho jednou ochutnáte, budete na něj fixovaní. Je to šťavnatý, aromatický steak, který je ideální při přípravě na plotně.

Při přípravě steaku z vepřové krkovice na pánvi začněte tím, že na velké pánvi na středním ohni rozehřejete lžíci oleje nebo másla. Jakmile se olej rozpálí, přidejte steak z vepřové krkovice a dávejte pozor, abyste pánev nepřeplnili. Každou stranu smažte asi 5 minut, nebo dokud není vepřové maso propečené a lehce zhnědlé.

Jakmile je vepřové maso hotové, vyjměte ho z pánve a před krájením ho nechte 5 minut odpočívat. Během této doby můžete na stejné pánvi připravit jednoduchou omáčku.

Začněte tím, že pánev ochladíte trochou bílého vína nebo vývaru. Jakmile se tekutina zredukuje na polovinu, přidejte několik lžic másla a lžíci čerstvých bylinek, například tymiánu nebo rozmarýnu, a promíchejte.

Když vepřové maso odpočívá, nakrájejte ho na tenké proužky a podávejte s omáčkou z pánve a oblíbenými přílohami. Kombinace šťavnatého vepřového krkovičkového steaku a aromatické omáčky z pánve bude jistě hitem vaší příští večeře.

Steak z vepřové krkovice je skvělý způsob, jak si vychutnat chutný kus vepřového masa, aniž byste přišli na mizinu. Vyzkoušejte ho, až budete příště hledat něco jiného k servírování. Díky šťavnaté struktuře a lahodné chuti nebudete litovat.

Steak z krkovice na grilu

Steak z vepřové krkovice je skvělou volbou pro lahodný a šťavnatý zážitek z grilování. Steak z vepřové krkovice je kus masa z vepřové krkovice, který je obvykle poměrně libový a plný chuti. Jedná se o cenově dostupný kus masa, který se snadno připravuje a griluje, což z něj činí skvělou volbu pro milovníky grilování.

Při výběru steaku z vepřové krkovice na grilování je důležité hledat steaky, které jsou dobře mramorované a mají dobrý obsah tuku. To zajistí, že steaky budou po upečení šťavnaté a plné chuti. Důležité je také vybírat steaky, které jsou poměrně silné, protože to pomůže zabránit jejich vysušení při přípravě.

Při přípravě steaků z vepřové krkovice na grilování je klíčová marináda. Dobrá marináda pomůže maso zkřehčit a dodá mu chuť. Jednoduchou marinádu lze připravit z olivového oleje, česneku, bylinek a koření. Pro dosažení nejlepších výsledků je nejlepší marinovat steaky několik hodin nebo dokonce přes noc.

Jakmile jsou steaky z vepřové krkovice marinované a připravené k přípravě, předehřejte gril na středně vysokou teplotu. Steaky položte na předehřátý gril a opékejte je 3-4 minuty z každé strany, nebo dokud nejsou steaky propečené a nedosáhnou bezpečné vnitřní teploty. Je důležité steaky příliš často neotáčet, protože by se maso mohlo vysušit.

Jakmile jsou steaky z vepřové krkovice hotové, je nejlepší je před podáváním nechat několik minut odpočinout. Šťáva se tak znovu rozdělí a steaky budou šťavnatější a chutnější. Steaky podávejte s oblíbenými přílohami a vychutnejte si lahodný výsledek grilování.

Ať už jste začátečník, nebo zkušený grilér, steak z vepřové krkovice je vynikající volbou pro chutný a šťavnatý zážitek z grilování. Díky své libovosti, plné chuti a přijatelné ceně je steak z vepřové krkovice ideální volbou pro milovníky grilování. Vyzkoušejte ho a nebudete zklamáni!

Vyzkoušejte také recept na pečenou krkovici.

Krkovice je při správné úpravě neuvěřitelně šťavnatá a křehká.

Steak z krkovice – recept

Hledáte chutný a snadný recept na steak z vepřové krkovice? Už nehledejte! Tento recept jistě potěší i ty nejvybíravější jedlíky.

Ingredience na steak z krkovice

 • 900-1250 g steaků z vepřové krkovice.
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 2 lžíce čerstvého rozmarýnu, jemně nasekaného
 • sůl a pepř podle chuti

Postup na steak z krkovice

 1. Předehřejte troubu na 170 °C.
 2. Vepřové krkovice vložte do zapékací misky.
 3. Povrch steaků pokapejte olivovým olejem.
 4. Steaky posypte prolisovaným česnekem, rozmarýnem, solí a pepřem.
 5. Pečte v předehřáté troubě 30-35 minut nebo dokud není vepřové maso propečené a vnitřní teplota nedosáhne alespoň 62 °C.
 6. Podávejte s oblíbenou přílohou.

Steak z panenky 

Steak z vepřové panenky je lahodný kus masa, na který se při plánování jídel často zapomíná. Nejenže je plný chuti, ale je to také zdravý a libový kus masa, který je plný bílkovin. Je také neuvěřitelně všestranný a lze ho připravovat na různé způsoby, takže je skvělou volbou pro každé jídlo.

Steaky z vepřové panenky se odřezávají z vepřové panenky, což je oblast mezi plecí a kýtou. Maso je velmi libové a má nízký obsah tuku a kalorií, což z něj činí skvělou volbu pro osoby, které chtějí zhubnout nebo si udržet zdravý životní styl. Je také vynikajícím zdrojem bílkovin, neboť obsahuje přibližně 23 gramů bílkovin na jednu porci o hmotnosti 85 g.

Pokud jde o přípravu steaku z vepřové panenky, můžete si vybrat z mnoha možností. Lze jej grilovat, smažit na pánvi nebo péct. Lze jej také marinovat v různých omáčkách a kořeních, které mu dodají další vrstvu chuti. Kromě toho se může podávat s různými přílohami, jako je bramborová kaše, zelenina nebo rýže.

Při grilování steaku z vepřové panenky je důležité použít střední až vysokou teplotu a steak připravovat asi 10 minut z každé strany. Měl by se péct, dokud vnitřní teplota nedosáhne 62 °C. Kromě toho je důležité nechat steak před krájením alespoň 5 minut odpočívat.

Při přípravě steaku z vepřové panenky na pánvi je důležité pánev před přidáním steaku zahřát. Rozpalte pánev na středně vysokou teplotu a přidejte trochu oleje. Jakmile se olej rozpálí, přidejte steak a opékejte ho asi 8 minut z každé strany. Vnitřní teplota by opět měla být 62 °C.

Ať už se rozhodnete připravit steak z vepřové panenky jakkoli, určitě bude potěšením příštího jídla. Je to neuvěřitelně chutný a zdravý kus masa, který si jistě zamiluje každý u stolu. Navíc se snadno připravuje a lze ho připravit na různé způsoby.

Až tedy budete příště hledat novou variantu večeře, zvažte, zda nevyzkoušet steak z vepřové panenky. Vyzkoušejte také marinovanou vepřovou panenku.

Steak z panenky – recept

Tento steak z vepřové panenky je skvělým doplňkem každého jídla. Je plný chuti a snadno se připravuje. Navíc je to skvělý způsob, jak přimět rodinu, aby si pochutnala na zdravém a výživném jídle.

Ingredience na steak z panenky

 • 2 vepřové panenky
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • sůl a pepř podle chuti
 • 2 lžíce dijonské hořčice
 • 2 lžíce medu
 • 2 lžíce pomerančové šťávy
 • nasekaná čerstvá petržel na ozdobu

Postup na steak z panenky

 1. Předehřejte troubu na 190 °C.
 2. Panenku potřete olivovým olejem a osolte a opepřete.
 3. Vložte ji do zapékací misky a pečte 30 minut.
 4. Mezitím smíchejte česnek, hořčici, med a pomerančovou šťávu.
 5. Když je vepřové maso hotové, vyjměte ho z trouby a potřete směsí medu a hořčice.
 6. Vraťte pokrm do trouby a pečte dalších 10 minut.
 7. Steak z panenky podávejte posypaný čerstvou petrželkou.
Steak z vepřové panenky je zdravý a libový kus masa, který je plný bílkovin.

Vepřová pečeně

Vepřová pečeně je klasický pokrm, který je známý již po staletí. Je to pokrm z vepřového masa, který se pomalu peče v troubě s aromatickým kořením a bylinkami. Tento pokrm z pečeného vepřového masa se snadno připravuje a může se podávat s různými přílohami.

Vepřová pečeně je ideálním pokrmem pro rodinnou večeři nebo zvláštní příležitost. Pomalu pečené vepřové maso je šťavnaté a křehké a určitě potěší. Při výběru vepřové pečeně je důležité, aby byla čerstvá a neobsahovala žádné hormony ani antibiotika. Při výběru velikosti je třeba vycházet z počtu osob, kterým se jídlo bude podávat.

Při přípravě vepřové pečeně je důležité maso vydatně osolit, opepřit a okořenit dalšími bylinkami a kořením. To pomůže při pečení zachovat chuť a šťávu vepřového masa. Vepřové maso by se mělo vložit do nádoby vhodné do trouby s několika lžícemi vývaru nebo vody.

Po vložení do trouby by se mělo vepřové maso péct při teplotě 170 °C po dobu jedné hodiny. Po hodině se teplota sníží na 160 °C a vepřové maso se peče dalších 30 minut.

Jakmile je vepřové maso hotové, mělo by se před podáváním nechat 10 minut odpočinout. Šťáva se tak usadí a vepřová pečeně bude šťavnatá a chutná. Vepřové maso lze při podávání nakrájet na plátky a podávat s různými přílohami, jako je bramborová kaše, pečená zelenina a salát.

Vepřová pečeně se snadno připravuje, je chutná a lze ji podávat s různými přílohami. Pokud hledáte chutné a snadné jídlo, nehledejte nic jiného než klasickou vepřovou pečeni.

Vepřová pečeně plátky na pánvi – recept

Při tomto jednoduchém způsobu přípravy získáte šťavnaté a chutné plátky vepřové pečeně, které se skvěle hodí na večeři během všedního dne nebo pro zvláštní příležitosti. Zde je návod, jak krok za krokem připravit plátky vepřové pečeně na pánvi.

Ingredience na vepřovou pečeni na plátky na pánvi

 • 900 g vepřové pečeně (svíčková, plec nebo roštěnec)
 • 2 lžíce extra panenského olivového oleje
 • 2 lžičky česnekového prášku
 • 1 lžička sušeného oregana
 • 1 lžička papriky
 • 1 lžička mletého černého pepře
 • 1 lžička mořské soli
 • 1/2 lžičky červených pepřových vloček
 • 1/4 šálku kuřecího vývaru

Postup na vepřovou pečeni na plátky na pánvi

 1. Předehřejte troubu na 190 °C a lehce vymažte velký pekáč.
 2. Nakrájejte vepřovou pečeni na 1 cm silné plátky a vložte je do pánve.
 3. Plátky vepřové pečeně pokapejte extra panenským olivovým olejem a rukama zajistěte jejich rovnoměrné obalení.
 4. V malé misce smíchejte česnekový prášek, oregano, papriku, pepř, sůl a vločky červené papriky.
 5. Směsí posypte plátky vepřové pečeně a rukama ji rozetřete.
 6. Do pánve nalijte kuřecí vývar a přikryjte ji alobalem.
 7. Plátky vepřové pečeně pečte v troubě 45 minut nebo dokud není vepřové maso propečené a měkké.
 8. Plátky vepřové pečeně podávejte horké a pochutnejte si.
Vepřová pečeně se snadno připravuje, je chutná a lze ji podávat s různými přílohami.

Co uvařit z vepřové kýty 

Při přípravě vepřové kýty máte mnoho možností. Vepřovou kýtu můžete proměnit v chutné a vydatné jídlo – od pečení přes dušení až po pomalé vaření. Vepřová kýta může být hvězdou večera, ať už hledáte příjemnou nedělní večeři, nebo něco speciálního na sváteční setkání. Zde je několik receptů, jak vepřovou kýtu co nejlépe využít.

Pečená vepřová kýta

Vepřová kýta je klasická nedělní pečeně, která je po upečení v troubě šťavnatá. Nejprve kýtu vydatně osolte a opepřete a potřete olivovým olejem. Vložte kýtu do pekáče a pečte ji asi dvě hodiny při 180 °C (nebo podle návodu na vepřové kýtě).

Každých 20 minut kýtu polévejte šťávou, která se nahromadila v pekáči, a po dosažení vnitřní teploty 70 °C ji vyjměte. Před porcováním a podáváním s oblíbenými přílohami nechte pečeni 10 minut odpočívat.

Dušená vepřová kýta

Dušení je skvělý způsob, jak připravit křehkou a chutnou vepřovou kýtu. Začněte tím, že kýtu opečete ve velkém hrnci na olivovém oleji. Přidejte několik šálků kuřecího nebo hovězího vývaru, cibuli, česnek, mrkev, rozmarýn a bobkový list.

Směs nechte vařit asi dvě hodiny nebo dokud není vepřové maso uvařené a měkké. V případě potřeby omáčku před podáváním zahustěte moukou nebo kukuřičným škrobem.

Pomalu vařená vepřová kýta

Pomalé vaření vepřové kýty je jedním z nejjednodušších a nejuspokojivějších způsobů přípravy tohoto lahodného kusu masa. Vepřovou kýtu jednoduše vložte do pomalého hrnce, přidejte vývar nebo víno, zeleninu a koření a nechte ji vařit na nízké teplotě 8-10 hodin.

Výsledkem je křehká a chutná vepřová kýta, kterou můžete naklepat a podávat spolu s různými přílohami.

Ať už se rozhodnete připravit vepřovou kýtu jakkoli, určitě bude mít úspěch. Ať už vaříte pro slavnostní večeři nebo jen pro příjemný večer, vepřová kýta je ideální volbou pro chutné a syté jídlo.

Před porcováním a podáváním s oblíbenými přílohami nechte pečeni 10 minut odpočívat.

Recepty z vepřového masa minutky

Vepřové minutky jsou klasickým českým pokrmem, který je známý již po staletí. Název pochází z českého slova „minutky“, což v překladu znamená „malé kousky“. Pokrm se skládá z drobných kostiček vepřového masa, které se vaří v aromatické omáčce. Vepřové minutky se mohou podávat jako předkrm, hlavní chod nebo příloha.

Existuje mnoho způsobů přípravy vepřových minutek, včetně různých receptů. Zde jsou některé z nejoblíbenějších receptů na vepřové minutky:

Vepřové minutky s kysaným zelím

Tento pokrm se připravuje z kysaného zelí, cibule a slaniny. Kostky vepřového masa se před přidáním do směsi kysaného zelí opečou na pánvi. Poté se pokrm dusí, dokud není vepřové maso měkké.

Vepřové minutky s houbami

Tento pokrm se připravuje s houbami, cibulí a česnekem. Kostky vepřového masa se před přidáním do houbové směsi opečou na pánvi. Poté se pokrm dusí, dokud není vepřové maso měkké.

Vepřové minutky s jablky

Tento pokrm se připravuje z jablek, cibule a česneku. Kostky vepřového masa se před přidáním do jablečné směsi opečou na pánvi. Poté se pokrm dusí, dokud není vepřové maso měkké.

Vepřové minutky s mrkví

Tento pokrm se připravuje z mrkve, cibule a česneku. Kostky vepřového masa se před přidáním do mrkvové směsi opečou na pánvi. Poté se pokrm dusí, dokud není vepřové maso měkké.

Vepřové minutky s brambory

Tento pokrm se připravuje z brambor, cibule a česneku. Kostky vepřového masa se před přidáním do bramborové směsi opečou na pánvi. Poté se pokrm dusí, dokud není vepřové maso měkké.

Ať už si vyberete jakýkoli recept, vepřové minutky se jistě stanou hitem pro všechny u vašeho stolu. Vyzkoušejte některý z těchto receptů ještě dnes a pochutnejte si na vynikajícím českém jídle.

IngredienceRecept

© 2024 receptik.cz | Nakódoval Leoš Lang